Reklama
reklama

Pivovary na jižní Moravě chystají pro milovníky zlatého moku několik novinek

Pivovary na jižní Moravě chystají na letní měsíce několik novinek. Například ve Vyškově rozšíří nabídku míchaných nápojů z piva. Starobrno chystá hokejový speciál před novou sezonou brněnského klubu Kometa Brno. 

Vyškovský pivovar, který je v regionu z těch průmyslových nejmenší, pravidelně dělá várky netradičních piv. Součástí tohoto záměru bude nový míchaný nápoj. "Tato novinka bude velkým překvapením neobvyklou příchutí, ale i neobvyklou kombinací," uvedl vedoucí obchodu vyškovského pivovaru Roman Holoubek.

Nízkoalkoholické pivní nápoje bude letos vařit i Pivovar Černá Hora ze skupiny Pivovary Lobkowicz. "Loni byly přes léto hodně populární. Těšíme se, že si spotřebitelé vyberou také z naší široké nabídky 14 piv a deseti vod a limonád, která je jedna z nejširších na trhu," uvedla mluvčí skupiny Pivovary Lobkowicz Barbora Kameníková.

Ve Starobrnu ze skupiny Heineken plánují jednu z novinek už na jarní měsíce. "Novinky zatím ještě neodtajníme. Můžeme pouze naznačit, že design jedné z nich potěší fanoušky Komety a její praktičnost třeba turisty a cestovatele. Ani ti, kteří upřednostňují čepované Starobrno, nepřijdou zkrátka, od května se mohou těšit na nový zážitek spojený s podáváním našeho piva," řekl vrchní sládek a ředitel pivovaru Starobrno Milan Schramm.

 

Pivovar chce podle něj pracovat i na distribuci nepasterizovaného piva, které je vlajkovou lodí pivovaru, a hledat pro něj nová odbytiště. Pivovar letos také uvařil 4000 hektolitrů Zeleného piva. Speciál teď kvasí v pivovaru. Lidé jej mohou ochutnat 28. března. V nabídce pivovaru je poosmé.

Nabídku piv z jižní Moravy letos osvěží produkce rekonstruovaného břeclavského pivovaru. Stavebníci v pivovaru montují technologie. Zkušební provoz začne 21. března. Jaké druhy bude pivovar vařit, zatím investor nezveřejnil. Od února vaří pivo také nový pivovar ve Slavkově u Brna. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře