Reklama
reklama

Pavel Nedvěd: chybí mi trénink!

Před několika dny přistál na brněnském letišti jeden z nejlepších českých fotbalistů a držitel Zlatého míče za rok 2003 Pavel Nedvěd. Současný ředitel Juventusu Turín, kterému Italové přezdívají Grande Paolo, měl na jižní Moravě hned dvě příjemné povinnosti. Sehrát benefiční zápas a pokřtít víno, které ponese jeho jméno a tvář.   V hloučku novinářů na brněnském letišti, kteří na zpožděné letadlo netrpělivě čekali, nepůsobil Pavel Nedvěd jako nafoukaná fotbalová primadona, ale milý chlap a přestože na něj čekaly manželka Ivana s dětmi, trpělivě odpovídal na otázky. 

Proč jste přijel na jižní Moravu?

 

Se svými spoluhráči ze stříbrného Eura 96 máme v Hodoníně domluvený benefiční zápas proti místním fotbalistům. Nápad podívat se na Moravu jsem měl  hlavě už dlouho, ale stále nemám moc času. A to i přesto, že už fotbal nehraju na profesionální úrovni. Moc jsem se těšil na to, až se na hřišti sejdu se svými bývalými spoluhráči.

 

Na koho nejvíce?

 

Úplně na všechny. Trenéra Uhrina jsem strašně dlouho neviděl. Není jednoduché sehnat všechny kluky a jsem rád, že se to podařilo. Karel Poborský dokonce kvůli tomuto zápasu zkrátil dovolenou s manželkou. Spojili jsme pro nás příjemné – zahrát si fotbal – s užitečným. My se jako hráči pobavíme na hřišti a pomůžeme přitom dětem.

 

Chybí vám každodenní fotbalová dřina, tréninky a zápasy?

 

Fotbal mi chybí strašně moc. Mám ho rád, rád jsem ho dělal, rád jsem trénoval. Samozřejmě že i dnes ještě sám pro sebe trénuji, ale kluci už běhají moc rychle a já bych na hřišti nestíhal.

 

Letos jste ale uběhl maratón. Byl rozdíl v běhu po silnici a běhu po hřišti?

 

Zaběhnout maratón byl vždycky můj cíl. Po doběhnutí do cíle jsem ale řekl, že si už rozhodně žádný další maratón do programu nedám. Zvládl jsem to, i když jsem se šetřil, abych vůbec doběhl do cíle. Je to náročné, každému sportovci doporučuju, aby maratón zkusil. Posledních pět kilometrů je hodně tvrdých a záleží na vůli sportovce.

 

Bylo vám čtyřicet. Sledujete svůj věk?

 

Byl jsem ze čtyřicítky dva dny v depresích. Ale cítím se zatím v pohodě, takže jsem věk přestal řešit.

 

V Česku právě začíná další fotbalový korupční skandál. Co na to říkáte?

 

V Itálii právě doznívá, tady začíná. Už nevím, kam bych utekl. Je to velká rána pro český fotbal a bude to chtít vysoké a přísné tresty. Tvrdě potrestat všechny, kteří v tom jsou namočení a začít znovu od nuly.

 

Co si o ovlivňování zápasů myslíte?

 

To jsou věci, které do sportu absolutně nepatří. Lidé, kteří toto dělají, už by neměli ve fotbale nikdy pracovat. Se sportem to nemá nic společného.

 

Jste nyní funkcionářem, ředitelem Juventusu, jak se cítíte v této pozici?

 

Začátek byl docela rozpačitý. Nevěděl jsem, kam bych se zařadil. Je to jiné než na hřišti. Ale našel jsem si svoji parketu a cítím se pro Juventus docela užitečný. Juventus musí každoročně do pohárů, což se nám povedlo loni, kdy jsme dali dohromady dobré kluky a vyhráli jsme titul. To byl takový malý zázrak, nikdo s tím nepočítal, ani prezident.

 

Na jihu Moravy v Bořeticích křtíte víno, které nese vaši jméno i tvář. Proč jste si vybral víno?

 

O víno se trochu zajímám, ale nejsem žádný expert. Ale už jedenáct let žiju v italském kraji, kde se víno vyrábí. Hlavně červené. Od toho byl už je jen krůček k nápadu spojit mé jméno s moravským vínem.

 

Bude toto víno chutnat i náročným Italům?

 

Italové jsou znalci a rádi si pochutnají na dobrém víně. Toto víno dobré je, takže podle mě prorazí i v Itálii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře