Reklama
reklama

Patnáctiletý řidič naboural do domu, stíhání mu ale nehrozí

Pouze patnáctiletý mladík usedl za volant auta svého otce a naboural do domu. Řidič měl navíc na ruce sádru, trestní stíhání mu ale nehrozí.

Obrovskou ránu uslyšeli hosté restaurace na ulici Milady Horákové v Brně. Jakmile vyšli před podnik, uviděli chlapce se sádrou na ruce, jak právě naboural autem do domu. Zároveň poškodil i automat na jízdenky. Po chvíli z domu vyběhlo několik osob, které začaly tlačit auto do dvora. 

      

 

Návštěvníci restaurace zavolali na policii. „Na místo okamžitě dorazili policisté z hlídkové služby a na základě zjištěných informací se pustili do pátrání,“ uvedla brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. Po chvíli se jim podařilo dohledat vozidlo i majitele. „Dvaačtyřicetiletý muž vypověděl, že klíče od vozidla mu vzal patnáctiletý syn bez jeho vědomí, ten informaci následně potvrdil,“ dodala Straková.

 

Mladý řidič tak způsobil škodu sedmdesát tisíc korun. Trestní stíhání mu ale nejspíš nehrozí, neboť potrestání vezmou rodiče do vlastních rukou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře