Reklama
reklama

Patnáctiletý řidič naboural do domu, stíhání mu ale nehrozí

Pouze patnáctiletý mladík usedl za volant auta svého otce a naboural do domu. Řidič měl navíc na ruce sádru, trestní stíhání mu ale nehrozí.

Obrovskou ránu uslyšeli hosté restaurace na ulici Milady Horákové v Brně. Jakmile vyšli před podnik, uviděli chlapce se sádrou na ruce, jak právě naboural autem do domu. Zároveň poškodil i automat na jízdenky. Po chvíli z domu vyběhlo několik osob, které začaly tlačit auto do dvora. 

      

 

Návštěvníci restaurace zavolali na policii. „Na místo okamžitě dorazili policisté z hlídkové služby a na základě zjištěných informací se pustili do pátrání,“ uvedla brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. Po chvíli se jim podařilo dohledat vozidlo i majitele. „Dvaačtyřicetiletý muž vypověděl, že klíče od vozidla mu vzal patnáctiletý syn bez jeho vědomí, ten informaci následně potvrdil,“ dodala Straková.

 

Mladý řidič tak způsobil škodu sedmdesát tisíc korun. Trestní stíhání mu ale nejspíš nehrozí, neboť potrestání vezmou rodiče do vlastních rukou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře