Reklama
reklama

Parkovací dům na Kopečné nabídne motoristům 88 míst

Poklepem na základní kámen stvrdili zástupci města Brna, Brněnských komunikací a firmy Komfort – Stavoprogres zahájení stavby nového parkovacího domu, který vyroste v proluce ulice Kopečná.

Za 390 dní by zde měl vyrůst moderní, estetický objekt, který nejenže částečně pomůže vyřešit problém nedostatku parkovacích míst v centru, ale také propojí Kopečnou ulici s Husovou pomocí lávky pro pěší.

 

Parkovací dům na Kopečné budou tvořit tři parkovací věže se samostatným vjezdem. V každé z nich se počítá se sedmi vrstvami stání. Motoristům objekt nabídne 88 míst pro automobily v automatických zakladačích. Obavy z toho, že řidiče pak čeká ještě obtížný úsek cesty do středu města, jsou zbytečné. Novostavba totiž bude v nejvyšším podlaží napojena lávkou pro pěší na ulici Husovu, čímž se výrazně zkrátí a usnadní cesta např. k budově brněnského magistrátu. Bezbariérový přístup z Kopečné do Husovy zajistí výtah.

 

Nový objekt bude, jak naznačují vizualizace, vypadat originálně a esteticky. Jeho fasáda by měla postupně celá obrůst popínavou zelení, a tím dům opticky jakoby splyne se svahy blízkého parku Studánka a Denisových sadů.

 

Cena kompletní stavby je zhruba 63,5 mil. Kč bez DPH. Investorem parkovacího domu jsou Brněnské komunikace, které dostaly od města Brna mandát na přípravu a výstavbu parkovacích domů ve městě. Projektantem je firma AGP architekti, zhotovitelem stavby je sdružení Komfort – Stavoprogres.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře