Reklama
reklama

Pardubické prokletí pokračuje, Kometa ani podesáté nevyzrála na mistra

Kometa - Pardubice 2:3. Noční můra hráčů a diváků? Pardubice! Ani na desátý pokus v rámci základní části nedokázala Kometa loňského mistra porazit. Přitom nezačala vůbec špatně, vedla 2:1 a měla nakročeno k zisku bodů. Jenže hosté se od druhé třetiny zlepšili a výsledek zcela otočili. Z Brna si po výhře 3:2 odváží tři důležité body a na Kometu tak ztrácí pouze bod. Postup do play-off tak najednou dostává smrtící rozměry.

Zápas dvou loňských finalistů odstartovala vicemistrovská Kometa rychlou úvodní brankou. Holec se uvolnil na pravém kruhu, vypálil, ale jeho rána ani nedoletěla k bráně, protože ji jeden z clonících hráčů tečoval. Bohužel pro hosty, přímo na hůl Patrika Lušňáka, který dopravil kotouč prakticky do prázdné brány - 1:0. Brňanům se vůbec vydařil začátek zápasu. Po vedoucím gólu si navíc svěřenci kouče Venery zahráli i dvojnásobnou přesilovku. S ní však naložili hodně špatně. Na Salfického skoro nevystřelili.
To pardubická přesilovka měla poněkud jiné parametry. Valachovo držení potrestal za minutu početní výhody Martin Bartek, jenž si nalezl odražený puk a rovněž zakončil do prázdné brány – 1:1. Poté se hrál hodně opatrný hokej, hře chybělo tempo a nasazení. Přesto v závěru třetiny udeřilo. Burian zavezl kotouč do pásma a přes tři bránící hráče odevzdal puk pro Lušnáka. Ten korunoval svůj výborný výkon přihrávkou před bránou na zcela volného Miroslava Holce, který si už věděl rady a zasunul kotouč nad Salfického rameno - 2:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.
V první minutě druhé třetiny začaly Pardubice svou druhou přesilovku v zápase. Bičánkovo držení málem potrestal Tomáš Zohorna, jehož střela švihem orazítkovala břevno Trvajovy brány. Od té doby se ale hrálo především u Salfického brány, Východočeši se dostávali pod tlak při vyloučení Kočího, první brněnská formaci si vytvořila šance, avšak zkušeného veterána v pardubické bráně nepřekonali.
Na druhé straně však udeřilo. Pět minut před koncem třetiny využil zmatků v brněnské obraně Václav Kočí, který v signalizované výhodě dorážel z levé strany do odkryté klece - 2:2. Do konce periody byly lepší Pardubice, kterým výrazně narostla křídla, ale Trvaj udržel před poslední části nerozhodný stav.
Kouč Brna do třetí třetiny kompletně proházel formace i obrany, kýžený efekt to však nepřineslo. Právě naopak, kapitán národního týmu Tomáš Rolinek našel mezi kruhy volného Martina Barteka, který se trefil přesně k pravé Trvajově tyči. Slovenský forvard tak přidal druhý gól dnešního zápasu - 2:3. Kometa se snažila něco udělat s nepříznivým výsledek, avšak těžko se ji dostávala do útočného pásma. Až šance Dlouhého mohla být gólová. Rodák z Prahy si parádně najel před bránu, kde tečoval nahození do Salfického. Po něm ještě dorážel Lušňák, jenž z pádu nepropálil výborného gólmana Pardubic.
Největší šance modrobílých přišla devět minut před koncem. Kotouč poskakoval po brankovišti, jenže Leoš Čermák ho ani nadvakrát nedokázal protlačit za Salfického. Pardubice se soustředily na bránění a rychlé brejky. Po jednom z nich mohl udeřit Tomáš Zohorna, nestalo se tak. V závěru třetiny si vyžádal trenér Venera oddechový čas a v power-play nedal obrovskou tutovku Jan Hruška, jenž nedokázal před Salfickým zvednout kotouč. Pardubice tak v Brně získaly tři body a brněnské prokletí proti tomuto soupeři pokračuje.
Kometa: Trvaj – Žižka, Dujsík, Bičánek (C), Švrček, Malec, Kováčik, Valach, Hruška Milan – Zohorna Hynek, Čermák, Hruška Jan – Svoboda Tomáš, Koreis, Svoboda Jakub – Němec, Petrovický, Dlouhý – Burian, Lušňák, Holec.
Pardubice: Salfický – Kočí, Benák, Píša, Vašíček, Gawryletz, Marušák, Mocek – Bartek, Cetkovský, Somík (C) – Nahodil, Kousal, Buchtele – Endál, Rolinek, Starý – Zohorna Tomáš, Nosek, Semorád.
Branky a nahrávky: 2. Lušňák (Holec), 19. Holec (Lušňák, Burian) - 10. Bartek (Cetkovský, Kočí), 36. Kočí (Semorád, Nosek), 45. Bartek (Rolinek). Rozhodčí: Šindler, Minář - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře