Reklama
reklama

Pardubické prokletí pokračuje, Kometa ani podesáté nevyzrála na mistra

Kometa - Pardubice 2:3. Noční můra hráčů a diváků? Pardubice! Ani na desátý pokus v rámci základní části nedokázala Kometa loňského mistra porazit. Přitom nezačala vůbec špatně, vedla 2:1 a měla nakročeno k zisku bodů. Jenže hosté se od druhé třetiny zlepšili a výsledek zcela otočili. Z Brna si po výhře 3:2 odváží tři důležité body a na Kometu tak ztrácí pouze bod. Postup do play-off tak najednou dostává smrtící rozměry.

Zápas dvou loňských finalistů odstartovala vicemistrovská Kometa rychlou úvodní brankou. Holec se uvolnil na pravém kruhu, vypálil, ale jeho rána ani nedoletěla k bráně, protože ji jeden z clonících hráčů tečoval. Bohužel pro hosty, přímo na hůl Patrika Lušňáka, který dopravil kotouč prakticky do prázdné brány - 1:0. Brňanům se vůbec vydařil začátek zápasu. Po vedoucím gólu si navíc svěřenci kouče Venery zahráli i dvojnásobnou přesilovku. S ní však naložili hodně špatně. Na Salfického skoro nevystřelili.
To pardubická přesilovka měla poněkud jiné parametry. Valachovo držení potrestal za minutu početní výhody Martin Bartek, jenž si nalezl odražený puk a rovněž zakončil do prázdné brány – 1:1. Poté se hrál hodně opatrný hokej, hře chybělo tempo a nasazení. Přesto v závěru třetiny udeřilo. Burian zavezl kotouč do pásma a přes tři bránící hráče odevzdal puk pro Lušnáka. Ten korunoval svůj výborný výkon přihrávkou před bránou na zcela volného Miroslava Holce, který si už věděl rady a zasunul kotouč nad Salfického rameno - 2:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.
V první minutě druhé třetiny začaly Pardubice svou druhou přesilovku v zápase. Bičánkovo držení málem potrestal Tomáš Zohorna, jehož střela švihem orazítkovala břevno Trvajovy brány. Od té doby se ale hrálo především u Salfického brány, Východočeši se dostávali pod tlak při vyloučení Kočího, první brněnská formaci si vytvořila šance, avšak zkušeného veterána v pardubické bráně nepřekonali.
Na druhé straně však udeřilo. Pět minut před koncem třetiny využil zmatků v brněnské obraně Václav Kočí, který v signalizované výhodě dorážel z levé strany do odkryté klece - 2:2. Do konce periody byly lepší Pardubice, kterým výrazně narostla křídla, ale Trvaj udržel před poslední části nerozhodný stav.
Kouč Brna do třetí třetiny kompletně proházel formace i obrany, kýžený efekt to však nepřineslo. Právě naopak, kapitán národního týmu Tomáš Rolinek našel mezi kruhy volného Martina Barteka, který se trefil přesně k pravé Trvajově tyči. Slovenský forvard tak přidal druhý gól dnešního zápasu - 2:3. Kometa se snažila něco udělat s nepříznivým výsledek, avšak těžko se ji dostávala do útočného pásma. Až šance Dlouhého mohla být gólová. Rodák z Prahy si parádně najel před bránu, kde tečoval nahození do Salfického. Po něm ještě dorážel Lušňák, jenž z pádu nepropálil výborného gólmana Pardubic.
Největší šance modrobílých přišla devět minut před koncem. Kotouč poskakoval po brankovišti, jenže Leoš Čermák ho ani nadvakrát nedokázal protlačit za Salfického. Pardubice se soustředily na bránění a rychlé brejky. Po jednom z nich mohl udeřit Tomáš Zohorna, nestalo se tak. V závěru třetiny si vyžádal trenér Venera oddechový čas a v power-play nedal obrovskou tutovku Jan Hruška, jenž nedokázal před Salfickým zvednout kotouč. Pardubice tak v Brně získaly tři body a brněnské prokletí proti tomuto soupeři pokračuje.
Kometa: Trvaj – Žižka, Dujsík, Bičánek (C), Švrček, Malec, Kováčik, Valach, Hruška Milan – Zohorna Hynek, Čermák, Hruška Jan – Svoboda Tomáš, Koreis, Svoboda Jakub – Němec, Petrovický, Dlouhý – Burian, Lušňák, Holec.
Pardubice: Salfický – Kočí, Benák, Píša, Vašíček, Gawryletz, Marušák, Mocek – Bartek, Cetkovský, Somík (C) – Nahodil, Kousal, Buchtele – Endál, Rolinek, Starý – Zohorna Tomáš, Nosek, Semorád.
Branky a nahrávky: 2. Lušňák (Holec), 19. Holec (Lušňák, Burian) - 10. Bartek (Cetkovský, Kočí), 36. Kočí (Semorád, Nosek), 45. Bartek (Rolinek). Rozhodčí: Šindler, Minář - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Komentáře