Reklama
reklama

Památník holocaustu dostane tvar krychle

Veřejná soutěž na ztvárnění památníku holocaustu je uzavřena. Městská rada schválila její výsledek. Zvítězil návrh akademického malíře Daniela Václavíka, který z 51 přihlášených konceptů získal od poroty nejvyšší počet bodů.

Nejdůležitějším kritériem při hodnocení byla originalita, kreativita a celková výtvarná úroveň řešení, menší váhu mělo kritérium vhodnosti začlenění díla do prostoru a volby materiálů a svoji roli hrála při hodnocení i ekonomická stránka provedení.

 

Nový památník by měl být zhmotněn jako jednoduchá krychle, zhotovená z černé žuly. Po ní bude stékat „vodní závoj“, který vytvoří z povrchu kostky zrcadlo a dá mu distanci od okolí. Lze předpokládat, že prvek vody přispěje i k tomu, že se objekt nestane opuštěným mementem, ale živým srdcem parku.

 

Motivem pro vyhlášení soutěže byla snaha vedení města přispět prostřednictvím současně pojatého výtvarného díla, reflektujícího důsledky nejtemnější etapy naší novodobé historie a selhání civilizace 20. století, ke splacení dluhu všem obětem nacistické rasové perzekuce (Židům a Romům), jež nemá v dějinách světa obdoby.

 

Nový památník holocaustu by měl být umístěn ve střední části náměstí 28. října

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře