Reklama
reklama

Palác šlechtičen zve na výstavu 20 let s Dětským muzeem

Dne 17. 11. 2012 Dětské muzeum při MZM oslaví 20 let své existence. K této příležitosti DM pro vás připravilo výstavu s příznačným názvem 20 let s Dětským muzeem, která se koná od 19.10. do konce roku 2012.  

Návštěvou muzea můžete významné jubileum oslavit společně s námi, seznámíte se zde s jednotlivými vybranými výstavními projekty a interaktivními programy, které byly v průběhu dvaceti let uskutečněny. Řada návštěvníků bude mít příležitost si zavzpomínat, zejména „odrostlý“ návštěvník a nejen na něj ve výstavě čeká mnoho zajímavých, převážně taktilních exponátů.

 

V jednotlivých sálech je prezentována řada didaktických pomůcek, interaktivních předmětů, replik „hands on“ a her dle charakteru výstavních projektů včetně pomůcek pro handicapované návštěvníky. Součástí prezentace je rovněž obsáhlá fotodokumentace z výstavních projektů a jejich doprovodných programů – archivní snímky.

 

Struktura výstavy je tematicky velice pestrá, představí se vám výstavy zaměřené na oblasti přírodovědné, etnografické, kulturně historické a umělecké. V přírodovědném sále si návštěvník může prohlédnout dermoplastické preparáty ptáků a savců, modely ryb a plazů a entomologické krabice. V dalších sálech si můžete vyzkoušet různé druhy tkaní či oživit loutky, k dispozici bude rovněž mletí obilí na zrnotěrce, ražba mincí, oblékání dobového oděvu či zkoušení zbroje. 

 
Výstava je určena nejen široké veřejnosti, ale také školním skupinám MŠ, ZŠ, SŠ, zájmovým skupinám a pedagogům všech stupňů škol. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře