Reklama
reklama

Palác šlechtičen zve na výstavu 20 let s Dětským muzeem

Dne 17. 11. 2012 Dětské muzeum při MZM oslaví 20 let své existence. K této příležitosti DM pro vás připravilo výstavu s příznačným názvem 20 let s Dětským muzeem, která se koná od 19.10. do konce roku 2012.  

Návštěvou muzea můžete významné jubileum oslavit společně s námi, seznámíte se zde s jednotlivými vybranými výstavními projekty a interaktivními programy, které byly v průběhu dvaceti let uskutečněny. Řada návštěvníků bude mít příležitost si zavzpomínat, zejména „odrostlý“ návštěvník a nejen na něj ve výstavě čeká mnoho zajímavých, převážně taktilních exponátů.

 

V jednotlivých sálech je prezentována řada didaktických pomůcek, interaktivních předmětů, replik „hands on“ a her dle charakteru výstavních projektů včetně pomůcek pro handicapované návštěvníky. Součástí prezentace je rovněž obsáhlá fotodokumentace z výstavních projektů a jejich doprovodných programů – archivní snímky.

 

Struktura výstavy je tematicky velice pestrá, představí se vám výstavy zaměřené na oblasti přírodovědné, etnografické, kulturně historické a umělecké. V přírodovědném sále si návštěvník může prohlédnout dermoplastické preparáty ptáků a savců, modely ryb a plazů a entomologické krabice. V dalších sálech si můžete vyzkoušet různé druhy tkaní či oživit loutky, k dispozici bude rovněž mletí obilí na zrnotěrce, ražba mincí, oblékání dobového oděvu či zkoušení zbroje. 

 
Výstava je určena nejen široké veřejnosti, ale také školním skupinám MŠ, ZŠ, SŠ, zájmovým skupinám a pedagogům všech stupňů škol. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře