Reklama
reklama

Padělatele jízdenek mají odradit nové ochranné prvky

Chytrákům, kterým se nechce platit za jízdenky hromadné dopravy, vzkazuje dopravní podnik, že to budou mít čím dál náročnější. Během března se totiž začnou prodávat jízdenky, jejichž padělání už bude skoro nemožné. Poctiví lidé, kteří se předzásobili, se ale bát nemusejí. Původní emise jízdenek stále platí.

Brno - Dvanáct ochranných prvků a z toho polovina je vidět pouhým okem. Tak se brněnský dopravní podnik chrání proti nepoctivcům s barevnými tiskárnami. Státní tiskárna cenin vyrábí nové jednorázové jízdenky. "Jsou zabezpečeny proti padělání téměř na úrovni bankovek," říká mluvčí dopravce Linda Škrancová. Podle ní dopravní podnik za výrobu zaplatí méně i přesto, že jsou kvalitněji chráněné. Nejdůležitějším prvkem je demetalizovaný hologram, který nahradil původní "bankovkový" proužek z PVC. 

 

Padělané jízdenky se objevují průběžně během roku, nejsou ale jediným způsobem, jak se cestující snaží vyzrát na revizory. Pravidelně se cestující snaží prokázat už použitými, vypranými a "vyžehlenými" jízdenkami.  

Autor: 
admin
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře