Reklama
reklama

Padělatele jízdenek mají odradit nové ochranné prvky

Chytrákům, kterým se nechce platit za jízdenky hromadné dopravy, vzkazuje dopravní podnik, že to budou mít čím dál náročnější. Během března se totiž začnou prodávat jízdenky, jejichž padělání už bude skoro nemožné. Poctiví lidé, kteří se předzásobili, se ale bát nemusejí. Původní emise jízdenek stále platí.

Brno - Dvanáct ochranných prvků a z toho polovina je vidět pouhým okem. Tak se brněnský dopravní podnik chrání proti nepoctivcům s barevnými tiskárnami. Státní tiskárna cenin vyrábí nové jednorázové jízdenky. "Jsou zabezpečeny proti padělání téměř na úrovni bankovek," říká mluvčí dopravce Linda Škrancová. Podle ní dopravní podnik za výrobu zaplatí méně i přesto, že jsou kvalitněji chráněné. Nejdůležitějším prvkem je demetalizovaný hologram, který nahradil původní "bankovkový" proužek z PVC. 

 

Padělané jízdenky se objevují průběžně během roku, nejsou ale jediným způsobem, jak se cestující snaží vyzrát na revizory. Pravidelně se cestující snaží prokázat už použitými, vypranými a "vyžehlenými" jízdenkami.  

Autor: 
admin
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře