Reklama
reklama

Pacienti na vlastní kůži zkouší nové léky na rakovinu

 Vyzkoušet nové způsoby léčby nebo otestovat nejmodernější léky mohou nyní pacienti Masarykova onkologického ústavu v Brně. Lékaři jim nabízí možnost zúčastnit se na vlastní kůži klinických studií nových způsobů léčby, na kterých zjistí účinnost léčby.

Jedné z klinických studií se zúčastnil i devětapadesátiletý Ivan Vyoral. „Ještě před rokem byl můj stav vážný. Nezabrala mi chemoterapie a proto jsem se rozhodl zkusit klinický program,“ popsal pacient. První dávku nově testovaného léku si vzal v lednu a on i lékaři byli šokováni jeho účinností. „Časem mi zmizely metastázy a můj stav se neustále zlepšuje,“ doplnil pacient. Podle lékařů by se bez účasti v klinické studii mohl k novému léku dostat třeba až za čtyři roky.

 

„Je to šance pro pacienty i pro lékaře, vyzkoušet nové přípravky již ve fázi klinického výzkumu,“ uvedla lékařka Regina Demlová.  Lékaři nyní zahájili dvě nové studie pro pacienty s rakovinou prostaty - pro ty po operaci i pro ty, kteří už mají kostní metastázy. Pacientům budou v rámci testování podávat léčivý přípravek připravený z jejich vlastních bílých krvinek a z usmrcených nádorových buněk.

 

Pacienti jsou během studie pečlivě hlídaní a mohou spolupráci kdykoliv ukončit. Musí podepsat informovaný souhlas a projít kritérii výběru. Klinických studií se totižpodle lékařky nemůže zúčastnit každý.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře