Reklama
reklama

Oslabená Kometa rozstřílela Liberec a bere tři body. Kometa - Liberec 7:3

Gólové nejpovedenější zápas letošní extraligové sezóny mají za sebou hráči Komety. Proti Liberci sice prohrávali, pak se však rozjel gólový stroj, který se zastavil až na čísle sedm. Liberci v průběhu utkání nepomohlo ani střídání brankářů a na utkání v Brně budou chtít co nejdříve zapomenout.

Kometa vstoupila do utkání v oslabené sestavě, přesto to však v utkání nebylo vůbec znát. Od začátku zápasu se hrál svižný hokej a diváci se v hledišti rozhodně nenudili. Jako první šli do vedení hosté z Liberce, když Jan Víšek dokázal zužitkovat přesilovou hru. Domácí to však nikterak nepoložili a i nadále se tlačili do útoku. Mnohdy dostali Liberec po tlak a logicky tak musely přijít góly.
V jedenácté minutě našel Hořava svoji přihrávkou v mezikruží Tomáše Žižku a ten se trefil přesně nad rameno Pince. Kometa byla i poté nadále lepší a dočkala se v první části ještě jedné trefy. Po individuální akci pálil Dočekal, Pinc ho sice dokázal vychytat, ale nestačil na dorážku Miloslava Hořavy.
Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Hned v úvodu vypracoval dobrou šanci pro Kováčika Čermák, ale Pinc byl na svém místě. V 25. minutě už však kapituloval z hole Róberta Petrovického. Obránci nechali Pince ve štychu a slovenský matador tak mohl v pohodě dorážet. Osamocený byl liberecký brankář i proti nájezdu Tomáš Žižky v polovině utkání. Na obránce předvedl brněnský bek skvělý blafák a vyhnal Pince z brankoviště. Jeho náhradník Vošvrda to však rozhodně také neměl jednoduché.
Náhradní gólman Liberce se krátce po svém nástupu mohl radovat ze snížení. Podruhé v utkání se hosté prosadili z přesilové hře a opět u toho nechyběl Petr Nedvěd. Tímto gólem se Tygři mohl dostat do hry, jenže v závěru druhé části skóroval Hynek Zohorna a bylo to jak jinak, než z dorážky.
V závěrečné části už se Brněnští soustředili na udržení výsledku, ten se však ještě několikrát měnil. Liberec se snažil ještě s vývojem utkání něco udělat, ale Víšek trefil ve 47. minutě pouze připraveného Trvaje. Když pak v 50. minutě prostřelil Vošvrdu Tomáš Malec, bylo hotovo.

Liberec sice ještě dokázal vstřelit gól, ale to už bylo příliš pozdě. Druhý gól Jana Víška nemohl zápas nijak zásadněji ovlivnit. Krátce po gólu pak viděla KAJOT ARENA pěstní souboj v podobě domluvené bitky brněnské Valábika s hostujícím Štichem. Zápasu tak opravdu nechybělo vůbec nic. Poslední tečku na góly bohatého duelu pak udělal sedmým brněnským gólem opět z dorážky.

 

Branky a nahrávky: 12. Žižka (Hořava), 17. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) - 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Šír, Jeřábek - Bryška, Novák.. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7.

Branky a nahrávky: 12. Žižka (Hořava), 17. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) - 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Šír, Jeřábek - Bryška, Novák.. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7.

Liberec: Pinc (od 31. Vošvrda) – Šmíd, Čutta, Výtisk, Šich, Čakajík, Derner, Kajínek – Duda, Nedvěd (C), Vlach Roman – Pospíšil, Dušek, Víšek – Krejčík, Filippi, Špaček – Bárta, Jonák, Vlach Jaroslav

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře