Reklama
reklama

Oslabená Kometa rozstřílela Liberec a bere tři body. Kometa - Liberec 7:3

Gólové nejpovedenější zápas letošní extraligové sezóny mají za sebou hráči Komety. Proti Liberci sice prohrávali, pak se však rozjel gólový stroj, který se zastavil až na čísle sedm. Liberci v průběhu utkání nepomohlo ani střídání brankářů a na utkání v Brně budou chtít co nejdříve zapomenout.

Kometa vstoupila do utkání v oslabené sestavě, přesto to však v utkání nebylo vůbec znát. Od začátku zápasu se hrál svižný hokej a diváci se v hledišti rozhodně nenudili. Jako první šli do vedení hosté z Liberce, když Jan Víšek dokázal zužitkovat přesilovou hru. Domácí to však nikterak nepoložili a i nadále se tlačili do útoku. Mnohdy dostali Liberec po tlak a logicky tak musely přijít góly.
V jedenácté minutě našel Hořava svoji přihrávkou v mezikruží Tomáše Žižku a ten se trefil přesně nad rameno Pince. Kometa byla i poté nadále lepší a dočkala se v první části ještě jedné trefy. Po individuální akci pálil Dočekal, Pinc ho sice dokázal vychytat, ale nestačil na dorážku Miloslava Hořavy.
Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Hned v úvodu vypracoval dobrou šanci pro Kováčika Čermák, ale Pinc byl na svém místě. V 25. minutě už však kapituloval z hole Róberta Petrovického. Obránci nechali Pince ve štychu a slovenský matador tak mohl v pohodě dorážet. Osamocený byl liberecký brankář i proti nájezdu Tomáš Žižky v polovině utkání. Na obránce předvedl brněnský bek skvělý blafák a vyhnal Pince z brankoviště. Jeho náhradník Vošvrda to však rozhodně také neměl jednoduché.
Náhradní gólman Liberce se krátce po svém nástupu mohl radovat ze snížení. Podruhé v utkání se hosté prosadili z přesilové hře a opět u toho nechyběl Petr Nedvěd. Tímto gólem se Tygři mohl dostat do hry, jenže v závěru druhé části skóroval Hynek Zohorna a bylo to jak jinak, než z dorážky.
V závěrečné části už se Brněnští soustředili na udržení výsledku, ten se však ještě několikrát měnil. Liberec se snažil ještě s vývojem utkání něco udělat, ale Víšek trefil ve 47. minutě pouze připraveného Trvaje. Když pak v 50. minutě prostřelil Vošvrdu Tomáš Malec, bylo hotovo.

Liberec sice ještě dokázal vstřelit gól, ale to už bylo příliš pozdě. Druhý gól Jana Víška nemohl zápas nijak zásadněji ovlivnit. Krátce po gólu pak viděla KAJOT ARENA pěstní souboj v podobě domluvené bitky brněnské Valábika s hostujícím Štichem. Zápasu tak opravdu nechybělo vůbec nic. Poslední tečku na góly bohatého duelu pak udělal sedmým brněnským gólem opět z dorážky.

 

Branky a nahrávky: 12. Žižka (Hořava), 17. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) - 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Šír, Jeřábek - Bryška, Novák.. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7.

Branky a nahrávky: 12. Žižka (Hořava), 17. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) - 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Šír, Jeřábek - Bryška, Novák.. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7.

Liberec: Pinc (od 31. Vošvrda) – Šmíd, Čutta, Výtisk, Šich, Čakajík, Derner, Kajínek – Duda, Nedvěd (C), Vlach Roman – Pospíšil, Dušek, Víšek – Krejčík, Filippi, Špaček – Bárta, Jonák, Vlach Jaroslav

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře