Reklama
reklama

Oslabená Kometa na úvod European Trophy prohrála s Hamburgem

Marodka Komety připomínala situaci z finále extraligy proti Pardubicím. Poslepovaný kádr čelil naopak kompletnímu týmu Hamburgu, což se v konečném důsledku také projevilo. Brno v pátečním zápasu sice vstoupilo do utkání velmi dobře a ujalo se vedení přesilovkovou dorážkou Holce. Domácí však ještě v první části vývoj otočili a do konce zápasu už vedení soupeři nedovolili. Jihomoravanům se sice povedlo ve druhé třetině na chvíli vyrovnat, ale to bylo vše.

Lepší vstup do zápasu si Kometa ani nemohla přát. Aubin si hned v úvodu utkání šel odsedět dvě minuty za hákování, a to byla skvělá šance pro Jihomoravany, jak udeřit. Miroslav Holec se dostal k odraženému puku a nebyl pro něj problém puk propašovat do sítě. Radost však netrvala dlouho. Už v páté minutě se prosadil Jerome Flaake a načal tak své skvělé představení. Hamburg byl lepším týmem a jeho tlak byl korunován vedoucí brankou. Brandon Reid využil milimetrové přihrávky Colina Murphyho a Hamburg byl rázem ve vedení.

 

Zbytek první třetiny orámovaly především částá vyloučení a také jeden pěstní souboj, který obstarali po nešetrném zákroku Dlouhého Erat s Oppenheimerem. Celé trio se pak muselo na deset minut zchladit díky osobnímu trestu.

 

I v prostředním dějství byli dlouho lepší domácí, ale své šance nedokázali přetavit v gólovou radost. Kometa se dokázala ubránit i několika nepříjemným oslabením a postupnou zlepšenou hrou se dopracovala k vyrovnání. Bylo to po pěkné akci Kováčika, který naznačil střelu, objel beka a našel neomylně Radka Dlouhého.

 

Jenže Jihomoravané nedokázali stav 2:2 udržet dlouho a inkasovali v nejnevhodnější dobu, těsně před přestávkou. Gól do šatny dal Kometě kdo jiný, než Jerome Flakee a byla to pro něj branka prakticky zadarmo. Holcovi se nepovedla přihrávka zpět, brankář Falter vyjel až na levý kruh, odpálil puk a pak se srazil s jedním z hráčů. Zároveň trefil pukem právě Flaaka.

 

První desetiminutovka poslední části byla na góly hodně bláznivá. Hamburg vsítil v rozmezí čtyřiadvaceti vteřin dvě branky, nejprve se trefil Kevin Schmidt a na jeho zásah navázal bleskově Thomas Dolak. Jiskru naděje vykřesal o minutu a nějaké drobné později pro Kometu Miroslav Holec, jenž se prosadil individuální akcí v přesilové hře.

 

Definitivní stop ale vystavil Kometě jemnou tečí střely od modré Dolaka a šestým gólem Julian Jakobsen. Sedmý gól Garetta Festerliga ze sedmapadesáté minuty už bylo pouze kosmetickým upravením skóre.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře