Reklama
reklama

Oslabená Kometa na úvod European Trophy prohrála s Hamburgem

Marodka Komety připomínala situaci z finále extraligy proti Pardubicím. Poslepovaný kádr čelil naopak kompletnímu týmu Hamburgu, což se v konečném důsledku také projevilo. Brno v pátečním zápasu sice vstoupilo do utkání velmi dobře a ujalo se vedení přesilovkovou dorážkou Holce. Domácí však ještě v první části vývoj otočili a do konce zápasu už vedení soupeři nedovolili. Jihomoravanům se sice povedlo ve druhé třetině na chvíli vyrovnat, ale to bylo vše.

Lepší vstup do zápasu si Kometa ani nemohla přát. Aubin si hned v úvodu utkání šel odsedět dvě minuty za hákování, a to byla skvělá šance pro Jihomoravany, jak udeřit. Miroslav Holec se dostal k odraženému puku a nebyl pro něj problém puk propašovat do sítě. Radost však netrvala dlouho. Už v páté minutě se prosadil Jerome Flaake a načal tak své skvělé představení. Hamburg byl lepším týmem a jeho tlak byl korunován vedoucí brankou. Brandon Reid využil milimetrové přihrávky Colina Murphyho a Hamburg byl rázem ve vedení.

 

Zbytek první třetiny orámovaly především částá vyloučení a také jeden pěstní souboj, který obstarali po nešetrném zákroku Dlouhého Erat s Oppenheimerem. Celé trio se pak muselo na deset minut zchladit díky osobnímu trestu.

 

I v prostředním dějství byli dlouho lepší domácí, ale své šance nedokázali přetavit v gólovou radost. Kometa se dokázala ubránit i několika nepříjemným oslabením a postupnou zlepšenou hrou se dopracovala k vyrovnání. Bylo to po pěkné akci Kováčika, který naznačil střelu, objel beka a našel neomylně Radka Dlouhého.

 

Jenže Jihomoravané nedokázali stav 2:2 udržet dlouho a inkasovali v nejnevhodnější dobu, těsně před přestávkou. Gól do šatny dal Kometě kdo jiný, než Jerome Flakee a byla to pro něj branka prakticky zadarmo. Holcovi se nepovedla přihrávka zpět, brankář Falter vyjel až na levý kruh, odpálil puk a pak se srazil s jedním z hráčů. Zároveň trefil pukem právě Flaaka.

 

První desetiminutovka poslední části byla na góly hodně bláznivá. Hamburg vsítil v rozmezí čtyřiadvaceti vteřin dvě branky, nejprve se trefil Kevin Schmidt a na jeho zásah navázal bleskově Thomas Dolak. Jiskru naděje vykřesal o minutu a nějaké drobné později pro Kometu Miroslav Holec, jenž se prosadil individuální akcí v přesilové hře.

 

Definitivní stop ale vystavil Kometě jemnou tečí střely od modré Dolaka a šestým gólem Julian Jakobsen. Sedmý gól Garetta Festerliga ze sedmapadesáté minuty už bylo pouze kosmetickým upravením skóre.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře