Reklama
reklama

Orlům chybělo v Záhřebu šest klíčových hráčů prohráli 2:1

Orlům chybělo v Záhřebu šest klíčových hráčů. Bylo to znát již od prvních minut, domácí na ledě dominovali, ovšem na Kacetla našli recept až na začátku druhé dvacetiminutovky. Své vedení o dvě a půl minuty později ještě navýšili. Znojmo bylo nebezpečné až v poslední desetiminutovce. Tlak vyústil v gól Jana Lattnera minutu a půl před sirénou. To však bylo vše, co se v Chorvatsku událo, Jihomoravané odjíždějí bez bodu.

Již v úvodní minutě se museli Orli bránit početní výhodě soupeře. Záhřeb v ní však nebyl nebezpečný, nedostal se ani k lepší střele. První velkou šanci si vytvořil až v sedmé minutě Zanoški, který zahrozil z brejku, ovšem Kacetl byl na střelu z kruhu připravený. Neuspěl ani Vedlin, jenž z bezprostřední blízkosti směroval kotouč mezi betony.

 

V osmnácté minutě se do sebe pustili Burke Henry a Liam Huculak. Znojemský hráč byl sice pasivnější a na led upadl jako první, pětiminutový trest jej však neminul. Záhřeb byl lepším celkem i nadále. Jeho tlak vyústil během přesilové hry v pětadvacáté minutě, kdy tečoval střelu od modré za záda brankáře Andy Sertich – 1:0. Orli se ještě nestihli oklepat z první branky a Kacetl už tahal z klece další kotouč. Zpoza branky vybruslil Jeffrey, našel najíždějícího Kyla Greentreea, který střelou z první navýšil vedení Chorvatů – 2:0.

 

Snížit mohl osamocený Strömberg, když vyslal tvrdou střelu z mezikruží, avšak Ouzas byl opět připraven. Hosté nevyužili ani následující přesilovku, a tak odcházeli do kabin po druhé siréně za nelichotivého stavu.

 

Na začátku třetí dvacetiminutovky se nejprve dostal do dobré šance Kostovič, když ujel znojemské obraně, ale Kacetl puk včas zachytil. Na druhé straně se neprosadili Jarůšek od modré ani Uram z kruhu. V pětačtyřicáté minutě se chtěl Liam Haculak znovu prát, tentokrát si vyhlédl Kyla Whartona. Orli si díky tomu zahráli přesilovku, ale Medveščak opět dobře bránil a svého soka k ničemu nepustil.

 

Deset minut před sirénou uzavřeli hosté soupeře v pásmu a dostali se k několika slibným střelám. Uram, Šeda ani Beroun však na Ouzase recept nenašli. Znojemští nadále svůj herní projev zlepšovali, chorvatské obraně několikrát přitopili a kýžené branky se dočkali až v devětapadesáté minutě, kdy obdržel křižnou přihrávku před branku Jan Lattner, jenž sebral brankáři Medveščaku čisté konto – 2:1. Do závěrečného náporu se již Jihomoravané nedostali, neboť třetinu dohrávali ve čtyřech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře