Reklama
reklama

Orli ze Znojma přestříleli mistra z Linze

Pokud byste se ještě před týdnem zeptali v kabině Orlů na náladu, tak by se vám asi nedostalo veselé odpovědi. Po třech nevydařených venkovních zápasech ve Vídni, v Innsbrucku a Zagrebu si Orli odvezli pouhý bod. Kdo by si myslel, že po úspěšném úvodu sezóny, zahájili hokejisté Znojma sestupnou výkonnostní fázi, mýlil by se. 

Páteční vyhraný domácí zápas 3:1, s neustále se zlepšujícími maďarskými čerty z Fehérváru, vrátil tým zpět do herní pohody. Nedělní zápas s týmem Black Wings Linz sliboval souboj dvou bruslařsky silných týmů s výbornou ofenzívou. Fanoušci Znojma, kteří přijeli do Lince, si nemohli přát lepší scénář.

 

Po dvou rychlých gólech v úvodních čtyřech minutách ze strany černých křídel (Patrick Leahy a Rob Hisey, který předvedl své umění a na hokejce, po vzoru Mikaela Granlunda zavěsil pod břevno), se rakouským fanouškům již mohlo zdát, že na jejich mistrovský tým již nedokáže jihomoravský orel najít rychlou odpověď a dostane se do útlumu. Hnáni trenérem Martinem Stloukalem a věrnými fanoušky, začali Orli hrát, jako pokropení živou vodou. Již v páté minutě Marek Uram zpoza branky přesně nahrál svému slovenskému krajanovi Juraji Rožníkovi, který puk dostal za záda Alexe Westlunda. Vyrovnání skóre přinesla před první sirénou přesilová hra Znojma, kterou využil kanadský bek ve službách Znojma Burke Henry.

 

Druhá třetina nezačala pro červenobílé dobře, když byli krátce po sobě vyloučeni Jarušek a Strömberg. Orli sice dlouhé oslabení ustáli, ale v následující přesilovce naopak jeden gól inkasovali z hole Mikea Ouelletta. V závěru třetiny se opět Znojmo zvedlo a zásluhou Jana Šedy bylo opět vyrovnáno.

 

Třetí třetina nabídla znojemským fanouškům příjemnou podívanou. Již podruhé skóroval slovenský mladík Juraj Rožník. Domácí ještě stihli zareagovat vyrovnávacím gólem Andrew Hedlunda na 4:4. O 23 vteřin později již podruhé skóroval Jan Šeda na 5:4 pro Znojmo. V 54. minutě po střele Strömberga dorazil puk do brány Jan Lattner.

 

V tu chvíli měli Orli utkání zcela pod kontrolou, když Bryan Bickell důraznou hrou do těla ubíral soupeři síly na útok. Trenér Lince se ještě v závěru utkání pokusil zvýšit tlak na znojemskou bránu a odvolal brankáře. Jednu minutu a 6 vteřin před koncem hry Bryan Bickell poslal puk do soupeřovy brány a zpečetil tak výraznou výhru Znojma nad Lincem 7:4.

 

Ze všech šesti vzájemných utkání s Lincem tak již po páté odešli Orli vítězně.

Názor trenéra Martina Stloukala na zápas: „Začátek nám nevyšel. Měli jsme tam hluchá místa. Pár věci jsme si na střídačce řekli, začal jsem kluky burcovat a oni to podchytili. Nakonec z toho byl nádherný zápas. Takže jsem spokojený.“ 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře