Reklama
reklama

Orli ze Znojma přestříleli mistra z Linze

Pokud byste se ještě před týdnem zeptali v kabině Orlů na náladu, tak by se vám asi nedostalo veselé odpovědi. Po třech nevydařených venkovních zápasech ve Vídni, v Innsbrucku a Zagrebu si Orli odvezli pouhý bod. Kdo by si myslel, že po úspěšném úvodu sezóny, zahájili hokejisté Znojma sestupnou výkonnostní fázi, mýlil by se. 

Páteční vyhraný domácí zápas 3:1, s neustále se zlepšujícími maďarskými čerty z Fehérváru, vrátil tým zpět do herní pohody. Nedělní zápas s týmem Black Wings Linz sliboval souboj dvou bruslařsky silných týmů s výbornou ofenzívou. Fanoušci Znojma, kteří přijeli do Lince, si nemohli přát lepší scénář.

 

Po dvou rychlých gólech v úvodních čtyřech minutách ze strany černých křídel (Patrick Leahy a Rob Hisey, který předvedl své umění a na hokejce, po vzoru Mikaela Granlunda zavěsil pod břevno), se rakouským fanouškům již mohlo zdát, že na jejich mistrovský tým již nedokáže jihomoravský orel najít rychlou odpověď a dostane se do útlumu. Hnáni trenérem Martinem Stloukalem a věrnými fanoušky, začali Orli hrát, jako pokropení živou vodou. Již v páté minutě Marek Uram zpoza branky přesně nahrál svému slovenskému krajanovi Juraji Rožníkovi, který puk dostal za záda Alexe Westlunda. Vyrovnání skóre přinesla před první sirénou přesilová hra Znojma, kterou využil kanadský bek ve službách Znojma Burke Henry.

 

Druhá třetina nezačala pro červenobílé dobře, když byli krátce po sobě vyloučeni Jarušek a Strömberg. Orli sice dlouhé oslabení ustáli, ale v následující přesilovce naopak jeden gól inkasovali z hole Mikea Ouelletta. V závěru třetiny se opět Znojmo zvedlo a zásluhou Jana Šedy bylo opět vyrovnáno.

 

Třetí třetina nabídla znojemským fanouškům příjemnou podívanou. Již podruhé skóroval slovenský mladík Juraj Rožník. Domácí ještě stihli zareagovat vyrovnávacím gólem Andrew Hedlunda na 4:4. O 23 vteřin později již podruhé skóroval Jan Šeda na 5:4 pro Znojmo. V 54. minutě po střele Strömberga dorazil puk do brány Jan Lattner.

 

V tu chvíli měli Orli utkání zcela pod kontrolou, když Bryan Bickell důraznou hrou do těla ubíral soupeři síly na útok. Trenér Lince se ještě v závěru utkání pokusil zvýšit tlak na znojemskou bránu a odvolal brankáře. Jednu minutu a 6 vteřin před koncem hry Bryan Bickell poslal puk do soupeřovy brány a zpečetil tak výraznou výhru Znojma nad Lincem 7:4.

 

Ze všech šesti vzájemných utkání s Lincem tak již po páté odešli Orli vítězně.

Názor trenéra Martina Stloukala na zápas: „Začátek nám nevyšel. Měli jsme tam hluchá místa. Pár věci jsme si na střídačce řekli, začal jsem kluky burcovat a oni to podchytili. Nakonec z toho byl nádherný zápas. Takže jsem spokojený.“ 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře