Reklama
reklama

Orli vybojovali v Grazu dva cenné body

Po třech ubráněných oslabeních na začátku úvodní třetiny poslal v patnácté minutě hosty do vedení Jan Lattner. Soupeř dokázal odpovědět až o dvacet minut později. Nerozhodný stav vydržel až do nájezdů. V nich zazářili vystřídaný Filip Landsman, jenž nepropustil za svá záda jediný kotouč a Bryan Bickell, který svojí přesnou trefou rozhodl o dvoubodovém zisku pro Jihomoravany.

Utkání v Grazu nezačalo pro Orly právě tím nejšťastnějším způsobem a kvůli své nedisciplinovanosti si zahráli během úvodních deseti minut hned tři oslabení. Větší tlak si domácí vytvořili až v té třetí v pořadí. Znojmo však podržela dobrá defenzivní činnost a v těch nejtěžších momentech i gólman Kacetl. Při hře v plném počtu na obou stranách se začali postupně osmělovat i jihomoravští hokejisté a brankář Grazu musel vytáhnout záchranný zákrok proti tvrdé ráně finského útočníka Strömberga. V čase 14:44 vykrystalizoval znojemský nápor v první gól utkání, jehož autorem se po střele z mezikruží stal Jan Lattner - 0:1. V závěru třetiny se ještě pokusil ohrozit Kacetla člen první rakouské formace Olivier Latendresse.

 

Druhé dějství odstartovala tyčka Cloutierovy klece, kterou nastřelil Jan Lattner. Ale také domácí si uvědomovali důležitost zápasu a postupem času si vytvořili několik dobrých gólových příležitostí. Znojemští kontrovali brejkovou situací dva na jednoho, v níž se blýskl opět Cloutier. V polovině klání odjela na trestnou lavici dvojice Labelle a Pláněk. Hra se čtyřmi muži v poli na straně Znojma i Grazu nepřinesla nic důležitého, avšak jen několik málo sekund po návratu na led se puku ujal útočník Olivier Labelle, protáhl se kolem mantinelu, nechal za sebou hostujícího obránce a namířil kotouč do rohu Kacetlovy klece – 1:1.

 

Až ke konci druhé periody se dostali také Orli k možnosti přesilovky, a to dokonce hned dvakrát za sebou. Znojmo se usadilo před gólmanem Grazu, ten si ale všechny střely pohlídal.

 

Také třetí třetinu načalo vyloučení na straně domácích. Tentokrát se Jihomoravané dostali do velké příležitosti, v níž však žádný z hráčů nedopravil puk, jenž se povaloval v brankovišti, za záda bezmocného Cloutiera. Rovněž rakouské mužstvo spálilo svou obrovskou šanci, když Moderer nastřelil tyč Kacetlovy svatyně. Minuty rychle ubíhaly, oba týmy si ještě vyzkoušely jednu přesilovou hru, rozhodující gól ale nepadl. O vítězi tak mohlo více napovědět až prodloužení, v němž byl navíc potrestán znojemský Bořuta za hákování. Ani v nastaveném čase jsme se však rozřešení zápasové hádanky nedočkali, přestože Graz vyprodukoval hned pět střel, zatímco Znojmo neohrozilo soupeřovu klec ani jedním pokusem.

 

Orli tak dovedli již své druhé utkání v řadě do samostatných nájezdů. Mezi brankovými tyčemi se místo Kacetla objevil Filip Landsman a jako jediný prokázal při hře vabank přesnou mušku Bryan Bickell, který rozhodl o bodu navíc pro hosty. Znojmo tak mohlo poprvé v sezóně oslavovat výhru po závěrečných nájezdech.

 

Branky a nahrávky: 35. Labelle (Latendresse) - 15. Lattner (Bartoš, Wharton), 65. Bickell. Rozhodčí: Berneker, Graber - Ettlmayr, Loicht. Vyloučení: 5:6. Bez využití.Diváci: 2750. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře