Reklama
reklama

Orli si připsali další dva body do tabulky

Orli před  domácími zraky opět zvítězili. Do zápasu nastupovalo Znojmo  jako favorit, čehož se ujalo s opravdovou noblesou. V prvním  dějství se sice prosadil pouze Martin Pláněk, ve druhé třetině  jej však doplnili postupně Havlík a Bartoš. V poslední periodě  ještě skóroval Jarůšek. Lublaň sice snížila na rozdíl dvou  branek, ani hra bez brankáře jí však body nepřinesla.  

Již první minuty utkání mezi Znojmem a Lublaní  naznačovaly, že se bude hrát rychlý hokej s množstvím gólových  šancí na obou stranách. O něco více aktivnější byli přeci  jen domácí hráči, kteří jako první nebezpečněji zahrozili  ve 2. minutě, kdy hostující brankář vytáhl pěkný zákrok  betonem proti Havlíkově přízemní střele. Na druhé straně  zahrozil Ropret, proti němuž vytáhl znojemský Landsman zákrok  lapačkou. Obrovskou příležitost k otevření skóre propásl  v přesilové výhodě Richard Jarůšek, jenž nedokázal zblízka  překonat Kuhna.

Na konci třetiny si vyzkoušeli také hosté početní  výhodu, ale výrazněji Landsmana neohrozili. Gólu jsme se však  přeci jen ještě před první sirénou dočkali, v čase 19:50  si Martin Pláněk najel do útočného pásma,  nahodil puk na bránu, kotouč Kuhnovi propadl a skončil za brankovou  čárou – 1:0.

 

Úvod prostředního dějství opět odstartovali obrovskou  šancí domácí hokejisté, konkrétně Adam Havlík, který sám  před bránou pouze tečoval puk do náruče připraveného Kuhna.  Také Olimpija ovšem dokázala domácí obraně zatopit, Ratchuk  propásl možnost k vyrovnání, když osamocen před Landsmanem  přestřelil znojemskou svatyni.

 

Jednobrankové vedení Orlům rozhodně nestačilo,  a tak se po krásné přihrávce Bickella ocitl volný v mezikruží Adam Havlík a střelou k tyčce propálil  Kuhna – 2:0. Uběhly necelé tři minuty a oslavy na znojemském  zimním stadionu propukly nanovo. Ve skrumáži před klecí Lublaně  se nejlépe zorientoval David  Bartoš a napálil  puk do odkryté části brány – 3:0. Slovinský trenér si vyžádal  oddechový čas, ani ten však jeho týmu příliš nepomohl a při  hostech stála pořádná dávka štěstí při samostatném úniku  Strömberga, jemuž se nepovedlo přehodit kotouč přes beton gólmana  Kuhna.

 

Závěrečné dějství začala o něco lépe Lublaň,  ale přes všechnu snahu ztroskotávali všechny šance na dobře  chytajícím Landsmanovi. Po další promarněné přesilové hře  Lublaně udeřili Orli opět před Kuhnem. Ondřej Fiala přihrál  zpoza brány volnémuRichardu Jarůškovi a  ten se zblízka nemýlil – 4:0.

 

Již to vypadalo, že Znojmo dovede zápas k jasnému  vítězství, ale Olimpija předvedla strhující závěr a zápas  přeci jen zdramatizovala. V čase 56:17 prostřelil Landsmana z  vrcholu kruhu Igor  Cvetek - 4:1. O  dvacet vteřin později přidal druhý přesný zásah Lublaně Ken Ograjenšek - 4:2. Hosté si ještě  vyzkoušeli hru bez brankáře, Jihomoravané už ale žádný gól  ve své síti nepřipustili a mohli společně se svými fanoušky  oslavovat další dva body.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře