Reklama
reklama

Orli si připsali další dva body do tabulky

Orli před  domácími zraky opět zvítězili. Do zápasu nastupovalo Znojmo  jako favorit, čehož se ujalo s opravdovou noblesou. V prvním  dějství se sice prosadil pouze Martin Pláněk, ve druhé třetině  jej však doplnili postupně Havlík a Bartoš. V poslední periodě  ještě skóroval Jarůšek. Lublaň sice snížila na rozdíl dvou  branek, ani hra bez brankáře jí však body nepřinesla.  

Již první minuty utkání mezi Znojmem a Lublaní  naznačovaly, že se bude hrát rychlý hokej s množstvím gólových  šancí na obou stranách. O něco více aktivnější byli přeci  jen domácí hráči, kteří jako první nebezpečněji zahrozili  ve 2. minutě, kdy hostující brankář vytáhl pěkný zákrok  betonem proti Havlíkově přízemní střele. Na druhé straně  zahrozil Ropret, proti němuž vytáhl znojemský Landsman zákrok  lapačkou. Obrovskou příležitost k otevření skóre propásl  v přesilové výhodě Richard Jarůšek, jenž nedokázal zblízka  překonat Kuhna.

Na konci třetiny si vyzkoušeli také hosté početní  výhodu, ale výrazněji Landsmana neohrozili. Gólu jsme se však  přeci jen ještě před první sirénou dočkali, v čase 19:50  si Martin Pláněk najel do útočného pásma,  nahodil puk na bránu, kotouč Kuhnovi propadl a skončil za brankovou  čárou – 1:0.

 

Úvod prostředního dějství opět odstartovali obrovskou  šancí domácí hokejisté, konkrétně Adam Havlík, který sám  před bránou pouze tečoval puk do náruče připraveného Kuhna.  Také Olimpija ovšem dokázala domácí obraně zatopit, Ratchuk  propásl možnost k vyrovnání, když osamocen před Landsmanem  přestřelil znojemskou svatyni.

 

Jednobrankové vedení Orlům rozhodně nestačilo,  a tak se po krásné přihrávce Bickella ocitl volný v mezikruží Adam Havlík a střelou k tyčce propálil  Kuhna – 2:0. Uběhly necelé tři minuty a oslavy na znojemském  zimním stadionu propukly nanovo. Ve skrumáži před klecí Lublaně  se nejlépe zorientoval David  Bartoš a napálil  puk do odkryté části brány – 3:0. Slovinský trenér si vyžádal  oddechový čas, ani ten však jeho týmu příliš nepomohl a při  hostech stála pořádná dávka štěstí při samostatném úniku  Strömberga, jemuž se nepovedlo přehodit kotouč přes beton gólmana  Kuhna.

 

Závěrečné dějství začala o něco lépe Lublaň,  ale přes všechnu snahu ztroskotávali všechny šance na dobře  chytajícím Landsmanovi. Po další promarněné přesilové hře  Lublaně udeřili Orli opět před Kuhnem. Ondřej Fiala přihrál  zpoza brány volnémuRichardu Jarůškovi a  ten se zblízka nemýlil – 4:0.

 

Již to vypadalo, že Znojmo dovede zápas k jasnému  vítězství, ale Olimpija předvedla strhující závěr a zápas  přeci jen zdramatizovala. V čase 56:17 prostřelil Landsmana z  vrcholu kruhu Igor  Cvetek - 4:1. O  dvacet vteřin později přidal druhý přesný zásah Lublaně Ken Ograjenšek - 4:2. Hosté si ještě  vyzkoušeli hru bez brankáře, Jihomoravané už ale žádný gól  ve své síti nepřipustili a mohli společně se svými fanoušky  oslavovat další dva body.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře