Reklama
reklama

Orli přestříleli rakouský Villach 8:4

Orli před domácími zraky porazili vedoucí tým tabulky Villach. Do utkání vstoupili pekelným tempem, když Jarůšek s Uramem otevřeli gólový účet utkání. Do konce první části ale hosté stihli vyrovnat. Ve druhém dějství se podařilo skórovat podruhé Jarůškovi, Whartonovi a Lattnerovi, kteří strhli vedení na stranu Znojma. Třetí třetina již patřila Znojmu, Bartoš a Strömberg pojistili vedení domácích. Jako poslední ještě Richard Jarůšek dovršil svůj hat-trick, čímž definitivně rozhodl zápas.Orli před domácími zraky porazili vedoucí tým tabulky Villach. Do utkání vstoupili pekelným tempem, když Jarůšek s Uramem otevřeli gólový účet utkání. Do konce první části ale hosté stihli vyrovnat. Ve druhém dějství se podařilo skórovat podruhé Jarůškovi, Whartonovi a Lattnerovi, kteří strhli vedení na stranu Znojma. Třetí třetina již patřila Znojmu, Bartoš a Strömberg pojistili vedení domácích. Jako poslední ještě Richard Jarůšek dovršil svůj hat-trick, čímž definitivně rozhodl zápas.

Znojemští vstoupili do utkání ve velkém tempu a po necelých pěti minutách mohli zvedat ruce nad hlavu. To Richard Jarůšek z kruhu po Bickellově pasu trefil přesně za záda brankáře Lamoreuxe. Ten v předchozím souboji na hraně brankoviště přišel o vyrážečku a tuto skutečnost reklamoval tak vehementně, až srazil jednoho z hlavních rozhodčích na led a vysloužil si trest do konce utkání. Do branky se tak postavil náhradník Höneckl, který následné pětiminutové oslabení s čistým štítem také nepřežil. Šeda narýsoval perfektní přihrávku pro Marka Urama, který u vzdálenější tyče trefil přesně.

 

Dvougólová ztráta ale hosty nepoložila. Pravděpodobně nejsilnější útok ligy o sobě dal vědět na konci úvodní třetiny. Derek Damon z mezikruží překonal dorážkou Kacetla poprvé, přečíslení tři na dva pak v 18. minutě nádherně k tyči zakončila posila z NHLMichael Grabner.

 

Náhlé vyrovnání ale Orly nepoložilo. Ve velké pohodě hrající Richard Jarůšekprocedil po pauze z úhlu puk za záda Höneckla a vrátil Znojmu vedení. Naposledy se hosté dostali na vyrovnaný stav v 35. minutě, to Mario Altmann v přesilovce čtyři na tři z kruhu propálil Kacetla a srovnal na 3:3. Jenže vyrovnané skóre bylo po necelých čtyřiceti vteřinách minulostí, když Altmanovu ránu napodobil Kyle Wharton a od modré zavěsil do horního růžku. A to nebylo ve druhé třetině vše, Jan Lattner pár vteřin před koncem ujel obraně soupeře a střelou po ledě zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

 

Skvělý hokej v podání obou celků bavil diváky i v závěrečné třetině. David Bartoš se nejprve prokličkoval individuálně až k zakončení a zavěsil pod břevno, chvíli po něm našel Uram v mezikruží osamoceného Kima Strömberga a znojemský stadion ovládlo nadšení. Jasné vedení nad lídrem ligy bylo velkým překvapením a propukající oslavy nemohla pokazit ani trefa Johna Hughese v oslabení. Poslední slovo totiž měli domácí, konkrétně hvězda duelu Richard Jarůšek, který střelou mezi betony završil hat-trick a fantastické představení v podání Orlů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře