Reklama
reklama

Orli přestříleli rakouský Villach 8:4

Orli před domácími zraky porazili vedoucí tým tabulky Villach. Do utkání vstoupili pekelným tempem, když Jarůšek s Uramem otevřeli gólový účet utkání. Do konce první části ale hosté stihli vyrovnat. Ve druhém dějství se podařilo skórovat podruhé Jarůškovi, Whartonovi a Lattnerovi, kteří strhli vedení na stranu Znojma. Třetí třetina již patřila Znojmu, Bartoš a Strömberg pojistili vedení domácích. Jako poslední ještě Richard Jarůšek dovršil svůj hat-trick, čímž definitivně rozhodl zápas.Orli před domácími zraky porazili vedoucí tým tabulky Villach. Do utkání vstoupili pekelným tempem, když Jarůšek s Uramem otevřeli gólový účet utkání. Do konce první části ale hosté stihli vyrovnat. Ve druhém dějství se podařilo skórovat podruhé Jarůškovi, Whartonovi a Lattnerovi, kteří strhli vedení na stranu Znojma. Třetí třetina již patřila Znojmu, Bartoš a Strömberg pojistili vedení domácích. Jako poslední ještě Richard Jarůšek dovršil svůj hat-trick, čímž definitivně rozhodl zápas.

Znojemští vstoupili do utkání ve velkém tempu a po necelých pěti minutách mohli zvedat ruce nad hlavu. To Richard Jarůšek z kruhu po Bickellově pasu trefil přesně za záda brankáře Lamoreuxe. Ten v předchozím souboji na hraně brankoviště přišel o vyrážečku a tuto skutečnost reklamoval tak vehementně, až srazil jednoho z hlavních rozhodčích na led a vysloužil si trest do konce utkání. Do branky se tak postavil náhradník Höneckl, který následné pětiminutové oslabení s čistým štítem také nepřežil. Šeda narýsoval perfektní přihrávku pro Marka Urama, který u vzdálenější tyče trefil přesně.

 

Dvougólová ztráta ale hosty nepoložila. Pravděpodobně nejsilnější útok ligy o sobě dal vědět na konci úvodní třetiny. Derek Damon z mezikruží překonal dorážkou Kacetla poprvé, přečíslení tři na dva pak v 18. minutě nádherně k tyči zakončila posila z NHLMichael Grabner.

 

Náhlé vyrovnání ale Orly nepoložilo. Ve velké pohodě hrající Richard Jarůšekprocedil po pauze z úhlu puk za záda Höneckla a vrátil Znojmu vedení. Naposledy se hosté dostali na vyrovnaný stav v 35. minutě, to Mario Altmann v přesilovce čtyři na tři z kruhu propálil Kacetla a srovnal na 3:3. Jenže vyrovnané skóre bylo po necelých čtyřiceti vteřinách minulostí, když Altmanovu ránu napodobil Kyle Wharton a od modré zavěsil do horního růžku. A to nebylo ve druhé třetině vše, Jan Lattner pár vteřin před koncem ujel obraně soupeře a střelou po ledě zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

 

Skvělý hokej v podání obou celků bavil diváky i v závěrečné třetině. David Bartoš se nejprve prokličkoval individuálně až k zakončení a zavěsil pod břevno, chvíli po něm našel Uram v mezikruží osamoceného Kima Strömberga a znojemský stadion ovládlo nadšení. Jasné vedení nad lídrem ligy bylo velkým překvapením a propukající oslavy nemohla pokazit ani trefa Johna Hughese v oslabení. Poslední slovo totiž měli domácí, konkrétně hvězda duelu Richard Jarůšek, který střelou mezi betony završil hat-trick a fantastické představení v podání Orlů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře