Reklama
reklama

Orli potvrdili roli favorita a přehráli nováčka soutěže

Ve 21. kole se na zimním stadionu ve Znojmě vůbec  poprvé představil tým Dornbirnu. A ten, kdo přišel, určitě  nelitoval. Skóre utkání bohatého na góly otevřel v 11. minutě  Burke Henry a za necelé dvě minuty zvýšil na rozdíl dvou branek  Richard Jarůšek. Buldoci sice stihli do konce prví třetiny náskok  snížit, ale v prostředním dějství již dominovali Orli, kteří  přidali další dva zásahy. Střeleckou smůlu prolomil Adam Havlík,  který zaznamenal branku a asistenci. Hosté se v závěru duelu  ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale marně.  

Orli vlétli do utkání  po hlavě a od prvních vteřin svírali svého soupeře před jeho  vlastní bránou. Gólman DesRochers si na nedostatek práce nemohl  stěžovat, nejdříve jej protáhl střelou z kruhu Bickell, chvíli  poté vyrazil i pokus Šedy z bezprostřední blízkosti. V 11.  minutě se znojemští hokejisté dostali k přesilové hře a Burke Henryposlal  puk od modré čáry mezi betony dornbirnského brankáře – 1:0.  Hostující hráči se nechali nadále vylučovat a Orli znovu trestali, Richard Jarůšek zužitkoval střelu Pláňka  od modré čáry, kterou DesRochers pouze vyrazil před sebe a Jarůšek  poté bez problémů zamířil kotouč do odkryté klece – 2:0.

 

Domácí hráči byli nadále aktivnější, ale jejich  snahu po dalším přesném zásahu přibrzdilo vyloučení Štacha,  které Dornbirn přetavil v gól po pěkné kombinaci na jejímž  konci stál Olivier  Magnan-Grenier -  2:1, jenž z vrcholu kruhu propálil Kacetla. V závěru třetiny  si ještě DesRochers připsal dobrý zákrok pravým betonem po  střele Bickella.

 

Vstup do druhého dějství  vyšel opět o poznání lépe domácím. Po Jarůškově střele  se puk ocitl v brankovišti, kde si jej našel Kim  Strömberg a doklepl  jej do brány – 3:1. Znojmo bylo nadále lepším týmem a svou  převahu korunovalo zásluhou Marka  Urama, jenž vybojoval puk ve vlastním obranném pásmu a po  brejkové situaci s Jiřím Berounem prostřelil DesRocherse –  4:1. Také hosté se osmělili a Kacetl musel zasahovat proti pokusu  Wilfana z mezikruží. V posledních minutách druhé třetiny si  Orli zahráli přesilovou hru 5 na 3, v níž však k vážnějšímu  ohrožení klece Dornbirnu nedošlo.

 

Úvod do třetí části  sehrálo Znojmo náramně. Peter Pucher vyhrál buly před Kacetlem,  puk si převzal Bickell, jenž se probil do rychlého útoku s Adamem Havlíkem,  ten střelou z mezikruží, a zároveň svým prvním gólem v sezóně,  navýšil náskok červenobílých barev – 5:1. S přibývajícím  časem se hosté snažili o aktivnější pojetí hry a Kacetl opět  ukázal svou kvalitu při střelách Putnika či Leblera. Přes  veškerou snahu však znojemský gólman přeci jen kapituloval,  autorem branky se stal Andrew  Kozek.

 

Ke konci utkání si ještě Dornbirn vyzkoušel dvě  přesilové hry, trenér hostů sáhl i k time-outu a následné  hře bez gólmana, k úspěchu žádný z těchto kroků nevedl.  Na druhé straně se propracoval ke střele do prázdné brány Jan Šeda a  uzavřel skóre - 6:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře