Reklama
reklama

Orli odváží z Klagenfurtu cenné dva body

To, v co mnozí ani nedoufali, se stalo skutečností. Orli na ledě Klagenfurtu uloupili oba body, když se v prvním dějství prosadili postupně Jarůšek a Bickell. Úvodní třetina patřila aktivitou domácím, zbytek zápasu ale ovládlo Znojmo. Bezbrankovou prostřední periodu nahradila závěrečná, ve které domácí jednou skórovali a tlačili se za gólem. Skvěle chytající Kacetl ale už žádný gól nepustil a Orli tak ubránili výhru.

Po uplynutí reprezentační přestávky čekala na Orly dlouhá cesta na jih Rakouska do Klagenfurtu. V první větší šanci Znojma se ocitl již ve 2. minutě Peter Pucher, gólman Swette si střelu slovenského útočníka pohlídal. Ten posléze odešel na trestnou lavici, nabídnutou přesilovou hru však domácí hokejisté nevyužili. V další pasáži se blýskl sólovou akcí Reichel, jenž se prokličkoval až před Kacetla, kterého překonat nedokázal. Také díky početním výhodám byli Klagenfurtští nadále aktivnější, hosté se však ubránili a posléze nekompromisně udeřili. Po rychlém protiútoku obkroužil Richard Jarůšek bránu a poslal puk ke vzdálenější tyči – 0:1.

 

Ani další přesilovka domácím kýžený gól nepřinesla, v závěru třetiny navíc odstoupil ze hry centr nejproduktivnější klagenfurtské formace Thomas Koch. Aby to vše ještě nebylo pro domácí málo, necelou minutu před koncem prvního dějství získal puk na modré čáře Bryan Bickell, prošel obranou a přesnou ránou poslal kotouč za záda Swetteho – 0:2.

 

Do druhé dvacetiminutovky vstupoval Klagenfurt s touhou vyrovnat skóre, byl o něco iniciativnější, střelecké pokusy Lundmarka či Scofielda však skončily v dosahu skvěle chytajícího gólmana Kacetla. V polovině klání měl obrovskou šanci na své holi opět agilní Jamie Lundmark, jenž po Pirmannově pasu nechal vyniknout umění znojemského strážce klece. Prostřední část branku nepřinesla a Orli si nesli své dvougólové vedení i do třetí třetiny.

 

Hned v jejím úvodu se dostal do samostatného úniku Jan Lattner, Swette včasným zákrokem podržel své mužstvo, na druhé straně se zaskvěl Kacetl proti střele z bezprostřední blízkosti z hole Scofielda. Posléze si zahrály oba týmy neúspěšně početní výhodu. S přibývajícím časem se snažil Klagenfurt zrychlit hru a dostat hostující hokejisty pod tlak, domácí však stále naráželi na výborného znojemského brankáře.

 

Závěrečný nápor KAC byl drtivý a obrana Jihomoravanů přeci jen povolila. Necelých pět minut před koncem snížil na rozdíl jednoho gólu John Lammers - 1:2. Orlům ještě trochu zkomplikovalo situaci vyloučení Šedy, následně si domácí trenéři vybrali oddechový čas, po němž zasypali Kacetlovu svatyni střelami zkušený zadák Furey či obránce Buffala Myers. Klagenfurt sáhl i ke hře bez brankáře, ale ani tento tah ke srovnání skóre nevedl. Dva body si tak po vypjaté koncovce odnášejí Orli.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře