Reklama
reklama

Orlí, Měnínská a Novobranská. Další opravené ulice v centru Brna

Město Brno dokončilo další opravy ulic v centrální části historického jádra. Jedná se o rekonstrukci ulic Orlí II, Měnínské a Novobranské s celkovou investicí téměř 32 milionů Korun.  Práce započaly v březnu letošního roku. Prostor v okolí historické Měnínské brány je zvýrazněn kamennou dlažbou provedenou dle dobových záznamů.

Rekonstrukce významným ulic v historickém i širším centru města je jednou z priorit současného vedení města Brna. Chceme, aby centrum bylo oblíbeným cílem cest našich občanů a atraktivním prostorem pro turisty.

 

„Historické jádro se během několika posledních let proměnilo v nové a upravené centrum. Dnes již převažují rekonstruované a opravené chodníky a komunikace nad těmi, které ještě musíme dodělat. Historické centrum se pomalu a jistě stává místem pro lidi, nikoliv pro auta a nabízí celou řadu odpočinkových míst. Snahou města bylo a je mít v centru více laviček na sezení, více stromů a zeleně vůbec. Nyní probíhá rekonstrukce parku Koliště II, který plní funkci zeleného, parkového prstence kolem centra. Tady by měla vzniknout nová kašna, další vodní prvky, nové lavičky. Bude to skvělé odpočinkové místo,“uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

Více o rekonstrukci ulic
V rámci stavby byly prováděny rekonstrukce kanalizace a vodovodů včetně provedení propojů na stávající síť, rekonstrukce kanalizačních a vodovodních přípojek, celoplošná obnova vozovky a chodníků včetně jejích odvodnění, rekonstrukce a ochrana a zabezpečení inženýrských sítí a provedení výsadby zeleně a doplnění ploch městským mobiliářem. Celkem bylo zrekonstruováno 418 m kanalizace, dále byla provedena rekonstrukce 383 m vodovodů. Celková plocha nově obnovených komunikací, chodníků a parkovacích ploch ze zámkové dlažby je 5 614 m².

 

Rekonstrukce ulic v centru města

Rekonstrukce započaly v roce 2001, kdy se oprav dočkalo Komenského náměstí a ulice Jánská, Orlí, Bašty. V následujících letech pokračovaly rekonstrukce ulic Pellicova, Mozartova a Jakubské náměstí, které si z rozpočtu města vyžádaly téměř 100 milionů Korun. V roce 2006 prošla rekonstrukcí ulice Starobrněnská, Sukova a Zámečnická. Jedny z největších oprav proběhly na náměstí Svobody v témže roce, které stály přes 170 mil. Korun. V dalších letech probíhaly opravy například na Kobližné, Kozí, Poštovské, Rašínové, Běhounské nebo Josefské. Větší opravy téměř za půl milonu Korun se týkaly ulic Husové a Joštové.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře