Reklama
reklama

Orlí, Měnínská a Novobranská. Další opravené ulice v centru Brna

Město Brno dokončilo další opravy ulic v centrální části historického jádra. Jedná se o rekonstrukci ulic Orlí II, Měnínské a Novobranské s celkovou investicí téměř 32 milionů Korun.  Práce započaly v březnu letošního roku. Prostor v okolí historické Měnínské brány je zvýrazněn kamennou dlažbou provedenou dle dobových záznamů.

Rekonstrukce významným ulic v historickém i širším centru města je jednou z priorit současného vedení města Brna. Chceme, aby centrum bylo oblíbeným cílem cest našich občanů a atraktivním prostorem pro turisty.

 

„Historické jádro se během několika posledních let proměnilo v nové a upravené centrum. Dnes již převažují rekonstruované a opravené chodníky a komunikace nad těmi, které ještě musíme dodělat. Historické centrum se pomalu a jistě stává místem pro lidi, nikoliv pro auta a nabízí celou řadu odpočinkových míst. Snahou města bylo a je mít v centru více laviček na sezení, více stromů a zeleně vůbec. Nyní probíhá rekonstrukce parku Koliště II, který plní funkci zeleného, parkového prstence kolem centra. Tady by měla vzniknout nová kašna, další vodní prvky, nové lavičky. Bude to skvělé odpočinkové místo,“uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

Více o rekonstrukci ulic
V rámci stavby byly prováděny rekonstrukce kanalizace a vodovodů včetně provedení propojů na stávající síť, rekonstrukce kanalizačních a vodovodních přípojek, celoplošná obnova vozovky a chodníků včetně jejích odvodnění, rekonstrukce a ochrana a zabezpečení inženýrských sítí a provedení výsadby zeleně a doplnění ploch městským mobiliářem. Celkem bylo zrekonstruováno 418 m kanalizace, dále byla provedena rekonstrukce 383 m vodovodů. Celková plocha nově obnovených komunikací, chodníků a parkovacích ploch ze zámkové dlažby je 5 614 m².

 

Rekonstrukce ulic v centru města

Rekonstrukce započaly v roce 2001, kdy se oprav dočkalo Komenského náměstí a ulice Jánská, Orlí, Bašty. V následujících letech pokračovaly rekonstrukce ulic Pellicova, Mozartova a Jakubské náměstí, které si z rozpočtu města vyžádaly téměř 100 milionů Korun. V roce 2006 prošla rekonstrukcí ulice Starobrněnská, Sukova a Zámečnická. Jedny z největších oprav proběhly na náměstí Svobody v témže roce, které stály přes 170 mil. Korun. V dalších letech probíhaly opravy například na Kobližné, Kozí, Poštovské, Rašínové, Běhounské nebo Josefské. Větší opravy téměř za půl milonu Korun se týkaly ulic Husové a Joštové.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře