Reklama
reklama

Orli jsou o další krůček blíže k play-off

Důležitý krok k postupu do vyřazovací části učinili Orli vítězstvím nad Fehérvárem. V první části si vypracovali dvougólový náskok, který sice soupeř v té druhé dokázal stáhnout, ale poté už patřil zápas jen Znojmu. Komínek ještě v prostřední dvacetiminutovce vrátil vedení zpátky na stranu Orlů a jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. V závěrečné periodě se prosadili postupně Jarůšek, Havlík a Müller a o jasné výhře Jihomoravanů bylo rozhodnuto.

První třetina duelu patřila domácím. Jejich vysoké tempo se maďarský celek snažil vyrovnat, vyráběl ale fauly. Jeden z nich v 8. minutě potrestal od zadního mantinelu pohotový Marek Uram. K jeho trefě ale významně přispěl brankář Fehérváru Adam Munro, od jehož nohy se puk odrazil za brankovou čáru. Už za šest minut hosté za nedovolenou hru pykali znovu, poté co velký závar před brankářem zakončil dorážkou do odkryté branky Kyle Wharton.

 

Stav 2:0 po první třetině Fehérvár, bojující o uchování naděje na play-off, nabudil. Na trestnou lavici začali putovat také domácí hráči a v 31. minutě poslal Rožníka po jedenácti vteřinách zpět na střídačku slovenský útočník Filip Novák, jehož střela od modré se schovala v klubku těl hráčů a propadla za Landsmana. Už o pět minut později bylo dokonce vyrovnáno. Banham našel od pravého mantinelu před brankou volného Ladislava Sikorcina, a ten bez problémů překonal padajícího brankáře.

 

Orli ale ještě před přestávkou šli znovu do vedení, když Munroovi připravil deja-vuTomáš Komínek. Ten, stejně jako Uram, od zadního mantinelu dostal s přispěním teče kanadského brankáře puk za brankovou čáru.

Ve třetí části už na ledě bruslařsky dominovalo Znojmo. Ve vlastním oslabení v 47. minutě ujel Richard Jarůšek, byl faulován a trestné střílení proměnil mezi nohy brankáře. O minutu později vyrazil Munro z branky proti najíždějícímu Adamu Havlíkovi, znojemský útočník se ale ke kotouči dostal dřív, gólmana obhodil a do prázdné branky zakončil.

 

To bylo na brankářskou jedničku Maďarů příliš, a šanci tak dostala převážně trojka Fehérváru Miklos Rajna. Ani ten s čistým štítem nevydržel. Jeden z mnoha brejků Orlů v závěru proměnil ranou mezi betony Jan Müller. Vítězství posílá Znojmo blíže branám play-off, naopak maďarskému mistru prakticky sebralo reálnou naději na vyřazovací boje.

 

 

 

Branky a nahrávky: 8. Uram (Štach, Kulmala), 15. Wharton (Pláněk, Havlík), 37. Komínek (Uram, Pucher), 47. Jarůšek z trest. střílení, 48. Havlík (Pucher, Štach), 55. Müller (Pláněk) - 31. Banham (Novák, Pratt), 36. Sikorcin (Novák, Pratt). Rozhodčí:Berneker, Trilar - Hribar, Kalb. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0.Diváci: 2101. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře