Reklama
reklama

Oprava kolejí zastaví provoz tramvají na Renneské ulici a v Bystrci

Na první dva listopadové víkendy připravil Dopravní podnik města Brna opravu kolejí v Bystrci. Na ulici Renneské a Hlinkách bude probíhat v pracovní dny večerní broušení kolejí.

Výluka Bystrc

Z důvodu prací při údržbě tramvajové tratě bude od soboty 3.října ranních výjezdů do neděle 4.října 16 hodin přerušena tramvajová doprava v úseku Vozovna Komín – Bystrc, Ečerova.

 

Tramvaje linek 1 a 3 budou ve směru z centra ukončeny v zastávce Vozovna Komín. Náhradní dopravu zajistí mimořádná autobusová linka x1 na trase Vozovna Komín – Zoo – Přístaviště – Ečerova. V úseku Vozovna Komín – Zoo budou autobusy zastavovat na komunikaci u tratě, v úseku Zoo – Ečerova na zastávkách náhradní dopravy.

 

Výluka Renneská

Z důvodu broušení kolejí v ulici Renneské bude v úterý 6.listopadu od 20.30 hodin do ukončení provozu vyloučena tramvajová doprava na této ulici – jednosměrně v úseku Krematorium – Nové Sady.

 

Tramvaje linky 8 budou ve směru do centra odkloněny ulicí Vídeňskou a Hybešovou. V úseku Celní – Vojtova – Hlavní nádraží bude zavedena náhradní doprava, která bude zastavovat na zastávkách náhradní dopravy – přilehlých komunikacích.

 

Výluka tramvají na Hlinkách

Z důvodu broušení kolejí dojde také k jednosměrnému přerušení tramvajové dopravy na Hlinkách, a to ve středu 7.11. a ve čtvrtek vždy od 20.30 hodin do ukončení provozu.

 

Linka 1 bude v úseku Vozovna Komín – Nové sady odkloněna ulicí Horovu, Minskou, Veveří a Husovou V úseku Vozovna Komín – Pisárky – Mendlovo nám. – Hlavní nádraží pojedou náhradní autobusy.

 

Prodloužení výluky v Bohunicích

Z důvodu prací na inženýrských sítích je prodloužen termín uzavírky ulic Lány a Vyhlídalova v Bohunicích. Z tohoto důvodu i nadále jezdí linky 50 a 96 v úseku Gruzínská – Humenná odklonem přes zastávky Ukrajinská a Běloruská. Zastávka Vyhlídalova je bez obsluhy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře