Reklama
reklama

Oprava kolejí na Mendlově náměstí omezí provoz šesti tramvajových linek

Letní prázdniny patří každoročně velkým opravám omezujícím městskou hromadnou dopravu v Brně. Letošní rok je největším omezením oprava kolejových objektů v prostoru přestupního uzlu Mendlovo náměstí, které od 2. července do konce srpna 2012 naruší cestování Brňanům.

Linka číslo 1 pojede v úseku Nové sady – Vozovna Komín odklonem ulicemi Husovou, Veveří, Minskou a Horovou a zároveň nahradí odkloněné linky 3 a 11.

 

Náhradní dopravu po trase linky číslo 1 zajistí mimořádná tramvajová linka x1 na trase Bystrc Rakovecká – Vozovna Komín – Pisárky – Mendlovo náměstí (na Veletržní ulici).

 

Linky číslo 3 a 11 pojedou z Židenic, respektive Lesné pouze do zastávky Česká a dále odklonem ulicemi Husovou a Pekařskou do smyčky Mendlovo náměstí, čímž nahradí odkloněné linky 5 a 6.

 

Linky číslo 5 a 6 pojedou v úseku Moravské náměstí – Poříčí obousměrně odklonem ulicemi Rašínovou, Masarykovou a Hybešovou.

 

Linka číslo 7 bude mimo provoz.

 

Pro přestup cestujících v oblasti Mendlova náměstí na další tramvajové linky se zřizuje dočasná zastávka Mendlovo náměstí také pro linky 2, 5 a 6 na křižovatce s ulicí Křížovou. Pro přestup mezi tramvajemi od ulic Hlinky, Pekařská na tramvaje směr Celní a Václavská bude možné pouze pěší chůzí.

 

Pravidelné trolejbusové a autobusové linky budou Mendlovým náměstím s výjimkou krátkodobých výluk  projíždět bez omezení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře