Reklama
reklama

Oprava kolejí na Mendlově náměstí omezí provoz šesti tramvajových linek

Letní prázdniny patří každoročně velkým opravám omezujícím městskou hromadnou dopravu v Brně. Letošní rok je největším omezením oprava kolejových objektů v prostoru přestupního uzlu Mendlovo náměstí, které od 2. července do konce srpna 2012 naruší cestování Brňanům.

Linka číslo 1 pojede v úseku Nové sady – Vozovna Komín odklonem ulicemi Husovou, Veveří, Minskou a Horovou a zároveň nahradí odkloněné linky 3 a 11.

 

Náhradní dopravu po trase linky číslo 1 zajistí mimořádná tramvajová linka x1 na trase Bystrc Rakovecká – Vozovna Komín – Pisárky – Mendlovo náměstí (na Veletržní ulici).

 

Linky číslo 3 a 11 pojedou z Židenic, respektive Lesné pouze do zastávky Česká a dále odklonem ulicemi Husovou a Pekařskou do smyčky Mendlovo náměstí, čímž nahradí odkloněné linky 5 a 6.

 

Linky číslo 5 a 6 pojedou v úseku Moravské náměstí – Poříčí obousměrně odklonem ulicemi Rašínovou, Masarykovou a Hybešovou.

 

Linka číslo 7 bude mimo provoz.

 

Pro přestup cestujících v oblasti Mendlova náměstí na další tramvajové linky se zřizuje dočasná zastávka Mendlovo náměstí také pro linky 2, 5 a 6 na křižovatce s ulicí Křížovou. Pro přestup mezi tramvajemi od ulic Hlinky, Pekařská na tramvaje směr Celní a Václavská bude možné pouze pěší chůzí.

 

Pravidelné trolejbusové a autobusové linky budou Mendlovým náměstím s výjimkou krátkodobých výluk  projíždět bez omezení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře