Reklama
reklama

Oprava kolejí na Mendlově náměstí omezí provoz šesti tramvajových linek

Letní prázdniny patří každoročně velkým opravám omezujícím městskou hromadnou dopravu v Brně. Letošní rok je největším omezením oprava kolejových objektů v prostoru přestupního uzlu Mendlovo náměstí, které od 2. července do konce srpna 2012 naruší cestování Brňanům.

Linka číslo 1 pojede v úseku Nové sady – Vozovna Komín odklonem ulicemi Husovou, Veveří, Minskou a Horovou a zároveň nahradí odkloněné linky 3 a 11.

 

Náhradní dopravu po trase linky číslo 1 zajistí mimořádná tramvajová linka x1 na trase Bystrc Rakovecká – Vozovna Komín – Pisárky – Mendlovo náměstí (na Veletržní ulici).

 

Linky číslo 3 a 11 pojedou z Židenic, respektive Lesné pouze do zastávky Česká a dále odklonem ulicemi Husovou a Pekařskou do smyčky Mendlovo náměstí, čímž nahradí odkloněné linky 5 a 6.

 

Linky číslo 5 a 6 pojedou v úseku Moravské náměstí – Poříčí obousměrně odklonem ulicemi Rašínovou, Masarykovou a Hybešovou.

 

Linka číslo 7 bude mimo provoz.

 

Pro přestup cestujících v oblasti Mendlova náměstí na další tramvajové linky se zřizuje dočasná zastávka Mendlovo náměstí také pro linky 2, 5 a 6 na křižovatce s ulicí Křížovou. Pro přestup mezi tramvajemi od ulic Hlinky, Pekařská na tramvaje směr Celní a Václavská bude možné pouze pěší chůzí.

 

Pravidelné trolejbusové a autobusové linky budou Mendlovým náměstím s výjimkou krátkodobých výluk  projíždět bez omezení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře