Reklama
reklama

Oprava kolejí na Mendlově náměstí komplikuje cestování Brňanům

První týden jedné z letošních velkých výluk je za námi. Jak jsme zjistili, mnoho cestujících se v množství odklonů linek stále neorientuje, proto přinášíme stručný přehled rad odkud a kam cestovat kterými linkami MHD.

Z Bystrce a Komína do Pisárek, Mendlova náměstí nebo ulic Pekařské a Hybešovy

Z Bystrce jezdí přímá náhradní tramvajová linka x1 přes Komín – Pisárky do ústí Mendlova náměstí, odkud je možné pěšky dojít do smyčky Mendlovo náměstí na tramvaje směr Česká nebo na křižovatku s ulicí Křížovou na tramvaje směr Celní nebo Nové sady.

 

 

 

Z Bystrce, Komína a Žabovřesk do oblasti Černých Polí, Židenic nebo Husovic

Z Bystrce jezdí stále linka číslo 1, která nahrazuje linky 3 a 11 po trase Bystrc – Komín – Žabovřesky – ulicí Veveří do uzlu Česká. Dále pokračuje ulicí Husovou na Nové sady a po své trase do Řečkovic. Na České je možnost přestoupit do tramvají směr Milady Horákové, Židenice nebo Husovice.

 

Z oblasti Bohunic, Starého Lískovce a ulice Vídeňské na Mendlovo náměstí, ulici Pekařskou

Pro účel tohoto spojení byla zřízena provizorní zastávka Mendlovo náměstí u křižovatky s Křížovou ulicí (pošta „U lva“), odkud mohou cestující přejít pěšky (cca 5minut) do smyčky Mendlovo náměstí, odkud pokračují tramvaje směr Česká a Bystrc.

 

 

 

Nová spojení

- Z Nových sadů nebo Hlavního nádraží můžete do oblasti Králova Pole jezdit nově také linkou číslo 6.

- Z Hlavního nádraží můžete nově jezdit přímo na ulici Milady Horákové linkou číslo 5, která je tudy odkloněna. Při cestě do Černých Polí se kromě linky číslo 9 dá tato linka využít také.

- Výhodou je také přetrasování linky číslo 1, díky níž můžete z ulice Veveří a České cestovat směrem na ŠIlingrovo náměstí a k Hlavnímu nádraží kromě linek 12, 13 také touto linkou.

- Přetrasováním linek 5 a 6 je také nově možné z ulice Vídeňské cestovat k Hlavnímu nádraží k těmito linkami a ne jen linkou číslo 2, případně 8!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře