Reklama
reklama

Oprava kolejí na Mendlově náměstí komplikuje cestování Brňanům

První týden jedné z letošních velkých výluk je za námi. Jak jsme zjistili, mnoho cestujících se v množství odklonů linek stále neorientuje, proto přinášíme stručný přehled rad odkud a kam cestovat kterými linkami MHD.

Z Bystrce a Komína do Pisárek, Mendlova náměstí nebo ulic Pekařské a Hybešovy

Z Bystrce jezdí přímá náhradní tramvajová linka x1 přes Komín – Pisárky do ústí Mendlova náměstí, odkud je možné pěšky dojít do smyčky Mendlovo náměstí na tramvaje směr Česká nebo na křižovatku s ulicí Křížovou na tramvaje směr Celní nebo Nové sady.

 

 

 

Z Bystrce, Komína a Žabovřesk do oblasti Černých Polí, Židenic nebo Husovic

Z Bystrce jezdí stále linka číslo 1, která nahrazuje linky 3 a 11 po trase Bystrc – Komín – Žabovřesky – ulicí Veveří do uzlu Česká. Dále pokračuje ulicí Husovou na Nové sady a po své trase do Řečkovic. Na České je možnost přestoupit do tramvají směr Milady Horákové, Židenice nebo Husovice.

 

Z oblasti Bohunic, Starého Lískovce a ulice Vídeňské na Mendlovo náměstí, ulici Pekařskou

Pro účel tohoto spojení byla zřízena provizorní zastávka Mendlovo náměstí u křižovatky s Křížovou ulicí (pošta „U lva“), odkud mohou cestující přejít pěšky (cca 5minut) do smyčky Mendlovo náměstí, odkud pokračují tramvaje směr Česká a Bystrc.

 

 

 

Nová spojení

- Z Nových sadů nebo Hlavního nádraží můžete do oblasti Králova Pole jezdit nově také linkou číslo 6.

- Z Hlavního nádraží můžete nově jezdit přímo na ulici Milady Horákové linkou číslo 5, která je tudy odkloněna. Při cestě do Černých Polí se kromě linky číslo 9 dá tato linka využít také.

- Výhodou je také přetrasování linky číslo 1, díky níž můžete z ulice Veveří a České cestovat směrem na ŠIlingrovo náměstí a k Hlavnímu nádraží kromě linek 12, 13 také touto linkou.

- Přetrasováním linek 5 a 6 je také nově možné z ulice Vídeňské cestovat k Hlavnímu nádraží k těmito linkami a ne jen linkou číslo 2, případně 8!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře