Reklama
reklama

Oprava kolejí na Mendlově náměstí komplikuje cestování Brňanům

První týden jedné z letošních velkých výluk je za námi. Jak jsme zjistili, mnoho cestujících se v množství odklonů linek stále neorientuje, proto přinášíme stručný přehled rad odkud a kam cestovat kterými linkami MHD.

Z Bystrce a Komína do Pisárek, Mendlova náměstí nebo ulic Pekařské a Hybešovy

Z Bystrce jezdí přímá náhradní tramvajová linka x1 přes Komín – Pisárky do ústí Mendlova náměstí, odkud je možné pěšky dojít do smyčky Mendlovo náměstí na tramvaje směr Česká nebo na křižovatku s ulicí Křížovou na tramvaje směr Celní nebo Nové sady.

 

 

 

Z Bystrce, Komína a Žabovřesk do oblasti Černých Polí, Židenic nebo Husovic

Z Bystrce jezdí stále linka číslo 1, která nahrazuje linky 3 a 11 po trase Bystrc – Komín – Žabovřesky – ulicí Veveří do uzlu Česká. Dále pokračuje ulicí Husovou na Nové sady a po své trase do Řečkovic. Na České je možnost přestoupit do tramvají směr Milady Horákové, Židenice nebo Husovice.

 

Z oblasti Bohunic, Starého Lískovce a ulice Vídeňské na Mendlovo náměstí, ulici Pekařskou

Pro účel tohoto spojení byla zřízena provizorní zastávka Mendlovo náměstí u křižovatky s Křížovou ulicí (pošta „U lva“), odkud mohou cestující přejít pěšky (cca 5minut) do smyčky Mendlovo náměstí, odkud pokračují tramvaje směr Česká a Bystrc.

 

 

 

Nová spojení

- Z Nových sadů nebo Hlavního nádraží můžete do oblasti Králova Pole jezdit nově také linkou číslo 6.

- Z Hlavního nádraží můžete nově jezdit přímo na ulici Milady Horákové linkou číslo 5, která je tudy odkloněna. Při cestě do Černých Polí se kromě linky číslo 9 dá tato linka využít také.

- Výhodou je také přetrasování linky číslo 1, díky níž můžete z ulice Veveří a České cestovat směrem na ŠIlingrovo náměstí a k Hlavnímu nádraží kromě linek 12, 13 také touto linkou.

- Přetrasováním linek 5 a 6 je také nově možné z ulice Vídeňské cestovat k Hlavnímu nádraží k těmito linkami a ne jen linkou číslo 2, případně 8!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře