Reklama
reklama

Opilý řidič srazil v Hnanicích na Znojemsku sochu. Spadla do potoka

Zničená lavička a socha svatého Jana Nepomuckého v potoce. To způsobil osmadvacetitelý řidič, který v Hnanicích na Znojemsku a autem srazil lavičku a narazil do sochy na podstavci. Barokní kulturní památka je zničená.

Mladý řidič se pravděpodobně nevěnoval plně řízení a vyjel mimo komunikaci na travnatou plochu. "Levou částí srazil lavičku a pravou narazil do sochy na podstavci. Kulturní památka se celá posunula a horní část s postavou skončila po pádu přes zábradlí až v potoce. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Vznikla pouze hmotná škoda na majetku obce a osobním autě řidiče v celkové výši téměř dvě stě tisíc korun," vypočítala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

 

Vyšlo však najevo, že muž usedl za volant opilý. V kabině vozu byla i nedopitá láhev s vodkou. V krvi mu před šestou hodinou ranní proudilo 1,86 promile. Řidičský průkaz mu policisté zadrželi. Mladík bude nyní čelit trestnímu stíhání. Hrozí mu až rok odnětí svobody, peněžitý trest i zákaz činnosti. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře