Reklama
reklama

Opilý řidič srazil v Hnanicích na Znojemsku sochu. Spadla do potoka

Zničená lavička a socha svatého Jana Nepomuckého v potoce. To způsobil osmadvacetitelý řidič, který v Hnanicích na Znojemsku a autem srazil lavičku a narazil do sochy na podstavci. Barokní kulturní památka je zničená.

Mladý řidič se pravděpodobně nevěnoval plně řízení a vyjel mimo komunikaci na travnatou plochu. "Levou částí srazil lavičku a pravou narazil do sochy na podstavci. Kulturní památka se celá posunula a horní část s postavou skončila po pádu přes zábradlí až v potoce. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Vznikla pouze hmotná škoda na majetku obce a osobním autě řidiče v celkové výši téměř dvě stě tisíc korun," vypočítala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

 

Vyšlo však najevo, že muž usedl za volant opilý. V kabině vozu byla i nedopitá láhev s vodkou. V krvi mu před šestou hodinou ranní proudilo 1,86 promile. Řidičský průkaz mu policisté zadrželi. Mladík bude nyní čelit trestnímu stíhání. Hrozí mu až rok odnětí svobody, peněžitý trest i zákaz činnosti. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře