Reklama
reklama

Opilý lupič překvapil pokladní v bance. Želízka mu na rukou zaklapla za 15 minut

Pobočku České spořitelny v Křídlovické ulici v Brně vyloupil v pátek pětačtyřicetiletý muž. Policie ho i s penězi dopadla během čtvrthodiny. Zloděj byl opilý, nadýchal 1,8 promile. Za ozbrojenou loupež mu nyní hrozí až 14 let ve vězení.

S lístečkem na kterém hrozil pokladní násilím, přistoupil muž v poledne v pokladně. „Muž požádal o vydání peněz z pokladny tak, že podal jedné z pracovnic lísteček se vzkazem, v němž hrozil útokem,“ potvrdila mluvčí policie Andrea Straková.

 

Když mu pokladní vydala větší finanční částku, odešel. Policie ale okamžitě dostala od přepadených žen popis muže a během patnácti minut muže v ulicích Brna zadržela. Měl u sebe airsoftovou pistoli a nůž. Nadýchal 1,8 promile alkoholu.

 

Při přepadení nebyl nikdo zraněn. Kolik peněz si muž odnesl, policie ani Česká spořitelna z taktických důvodů neuvedly.

 

Pobočka na Křídlovické ulici, která včera zůstala zavřená, se terčem lupiče nestala poprvé. Loni ji vyloupili nejméně dvakrát. Například muž z České Třebové, který do banky přijel na kole a s granátem v ruce a celou hotovost na útěku poztrácel. Nakonec ho tížilo svědomí a sám se přihlásil na policii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře