Reklama
reklama

Opilý cizinec zaútočil na policisty pěstí, při zatýkání si odřel nos

Práci s podnapilým cizincem měli na Staré Osadě brněnští policisté. Muže zákona se pokusil napadnout pěstí, nespolupracoval ani při ošetření v nemocnici. Zbytek noci strávil osmatřicetiletý muž v policejní cele. Nyní mu za trestný čin násilí proti úřední osobě hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi.

Čtveřice mužů dělala ve večerních hodinách rozruch na Staré Osadě. Kopali například do plechových stánků. Policisté všechny vyzvali k prokázání totožnosti. V okamžiku, kdy jeden z přítomných chtěl předat policistovi svůj občanský průkaz, nejhlučnější výtržník se znenadání pokusil muže zákona napadnout pěstí. "Policisté pak nuceni použít donucovací prostředky a osobu zpacifikovat. Muž byl silně podnapilý a i vzhledem k jeho tělesné stavbě, těžko zvladatelný. I s pouty na rukou se zmítal na zemi, přičemž si odřel nos," uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

 

Dechovou zkoušku muž odmítl, ale následně doznal, že vypil asi pět piv a téměř celou lahev tvrdého alkoholu. Následoval převoz opilce do nemocnice k vyšetření, ovšem i zde měli lékaři s mužem těžké pořízení. "Při rentgenování nespolupracoval a neustále cloumal s lékařským personálem, nebylo prakticky možné pořídit snímek," dodala mluvčí. Zbytek noci strávil osmatřicetiletý cizinec v policejní cele. Nyní mu za trestný čin násilí proti úřední osobě může hrozit až čtyřletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře