Reklama
reklama

Opilec volal na tísňovou linku a pokousal policistu

Nelehkou práci měla policejní hlídka, která vyjížděla hned dvakrát k muži (38) do Líšně. Ten několikrát telefonoval na tísňovou linku 158 se zmatenými zprávami. Při zatýkání se také pokusil policistu kousnout do ruky.

Muž byl značně posilněn alkoholem, při dechové zkoušce přístroj ukázal hodnotu 2,47 promile. Tvrdil, že ví, kde se v Brně vaří drogy. Policisté, kteří za mužem dorazili, ho poučili, aby se s informacemi o páchání trestné činnosti obrátil na policii v době, kdy bude střízlivý a současně ho upozornili, aby dále bezdůvodně neblokoval tísňovou linku.
Neuplynula ani hodina a muž znovu volal a policistům na operačním středisku řekl, že chce na místo hlídku, protože se bojí o život. Muži v uniformách se opět dostavili na místo, ovšem s opilcem měli tentokrát daleko těžší práci. „Pán se začal chovat agresivně a v bytě kopal do věcí, hodil telefonem o stěnu a hlídce vulgárně nadával. Policisté se proto rozhodli, že nejbezpečnější pro všechny bude převést ho k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ popsala mluvčí policie Andrea Straková. Ani v poutech se muž však nezklidnil a ve služebním vozidle se pokusil loktem rozbít okno. Velký rozruch způsobil i v nemocnici, kde se snažil hlavou udeřit jednoho z policistů do obličeje a druhého chtěl několikrát kousnout do ruky. Na policejní služebně se muži podařilo poškodit i vstupní dveře.
Zbytek noci muž nakonec strávil v nepřívětivém prostředí policejní cely. Svým chováním se dopustil hned několika přestupků, za které si patrně vyslouží poměrně tučnou pokutu

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře