Reklama
reklama

Okna kolejí VUT rozzáří „light show“, přijít má až šest tisíc lidí

Neobvyklé světelné kreace doplněné známou hudbou oživí ve středu brněnské koleje VUT Pod Palackého vrchem. Na sociální síti potvrdilo účast skoro šest tisíc studentů. Akci připravil v rámci soutěže Kolej roku magazín Studenta.

Jeden večer nebude na studentských kolejích VUT Pod Palackého vrchem žádný student. Před budovou je bude čekat pohled na unikátní světelnou přehlídku, která proběhne přímo v jejich pokojích.

 

Světelné efekty se totiž nepromítají na budovu zvenčí, jak tomu u podobných představení bývá. Speciální lampy různých barev jsou nainstalovány do jednotlivých pokojů. Konkrétní okna pak tvoří políčka v obrazech a hotových příbězích. Celý nápad pochází od studentů Technické univerzity v polské Vratislavi a je známý po celém světě již šestým rokem.

 

 „Po loňském úspěchu jsme se rozhodli za podpory partnerů celou Light show trochu zvětšit a přivézt ji studentům na koleje do tří měst,“ uvedl organizátor akce Tomáš Rešner. Loni se přehlídka uskutečnila pouze v Brně. Není totiž snadné takový program uspořádat, k umístění světel do pokojů je nutný souhlas studentů.

 

„ Loni se přišlo podívat přes šest tisíc diváků. Letos přivážíme vylepšení – světla jsou ostřejší a umožňují použít až šestnáct tisíc barev,“  dodal Rašner.Na light show se můžou po moravské metropoli těšit studenti v Českých Budějovicích a Praze. Každá budova má jiné rozměry a samotné animace se musí speciálně přizpůsobit danému kolejnímu kampusu.

 

Středeční program začne v pět hodin odpoledne vystoupením studentských kapel, od devíti pak proběhne samotná show a od půl jedenácté navazuje afterparty v klubu Two Faces. Na sociální síti Facebook se doposud přihlásilo více než pět tisíc devět set zvědavců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře