Reklama
reklama

Okna kolejí VUT rozzáří „light show“, přijít má až šest tisíc lidí

Neobvyklé světelné kreace doplněné známou hudbou oživí ve středu brněnské koleje VUT Pod Palackého vrchem. Na sociální síti potvrdilo účast skoro šest tisíc studentů. Akci připravil v rámci soutěže Kolej roku magazín Studenta.

Jeden večer nebude na studentských kolejích VUT Pod Palackého vrchem žádný student. Před budovou je bude čekat pohled na unikátní světelnou přehlídku, která proběhne přímo v jejich pokojích.

 

Světelné efekty se totiž nepromítají na budovu zvenčí, jak tomu u podobných představení bývá. Speciální lampy různých barev jsou nainstalovány do jednotlivých pokojů. Konkrétní okna pak tvoří políčka v obrazech a hotových příbězích. Celý nápad pochází od studentů Technické univerzity v polské Vratislavi a je známý po celém světě již šestým rokem.

 

 „Po loňském úspěchu jsme se rozhodli za podpory partnerů celou Light show trochu zvětšit a přivézt ji studentům na koleje do tří měst,“ uvedl organizátor akce Tomáš Rešner. Loni se přehlídka uskutečnila pouze v Brně. Není totiž snadné takový program uspořádat, k umístění světel do pokojů je nutný souhlas studentů.

 

„ Loni se přišlo podívat přes šest tisíc diváků. Letos přivážíme vylepšení – světla jsou ostřejší a umožňují použít až šestnáct tisíc barev,“  dodal Rašner.Na light show se můžou po moravské metropoli těšit studenti v Českých Budějovicích a Praze. Každá budova má jiné rozměry a samotné animace se musí speciálně přizpůsobit danému kolejnímu kampusu.

 

Středeční program začne v pět hodin odpoledne vystoupením studentských kapel, od devíti pak proběhne samotná show a od půl jedenácté navazuje afterparty v klubu Two Faces. Na sociální síti Facebook se doposud přihlásilo více než pět tisíc devět set zvědavců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře