Reklama
reklama

Okna kolejí VUT rozzáří „light show“, přijít má až šest tisíc lidí

Neobvyklé světelné kreace doplněné známou hudbou oživí ve středu brněnské koleje VUT Pod Palackého vrchem. Na sociální síti potvrdilo účast skoro šest tisíc studentů. Akci připravil v rámci soutěže Kolej roku magazín Studenta.

Jeden večer nebude na studentských kolejích VUT Pod Palackého vrchem žádný student. Před budovou je bude čekat pohled na unikátní světelnou přehlídku, která proběhne přímo v jejich pokojích.

 

Světelné efekty se totiž nepromítají na budovu zvenčí, jak tomu u podobných představení bývá. Speciální lampy různých barev jsou nainstalovány do jednotlivých pokojů. Konkrétní okna pak tvoří políčka v obrazech a hotových příbězích. Celý nápad pochází od studentů Technické univerzity v polské Vratislavi a je známý po celém světě již šestým rokem.

 

 „Po loňském úspěchu jsme se rozhodli za podpory partnerů celou Light show trochu zvětšit a přivézt ji studentům na koleje do tří měst,“ uvedl organizátor akce Tomáš Rešner. Loni se přehlídka uskutečnila pouze v Brně. Není totiž snadné takový program uspořádat, k umístění světel do pokojů je nutný souhlas studentů.

 

„ Loni se přišlo podívat přes šest tisíc diváků. Letos přivážíme vylepšení – světla jsou ostřejší a umožňují použít až šestnáct tisíc barev,“  dodal Rašner.Na light show se můžou po moravské metropoli těšit studenti v Českých Budějovicích a Praze. Každá budova má jiné rozměry a samotné animace se musí speciálně přizpůsobit danému kolejnímu kampusu.

 

Středeční program začne v pět hodin odpoledne vystoupením studentských kapel, od devíti pak proběhne samotná show a od půl jedenácté navazuje afterparty v klubu Two Faces. Na sociální síti Facebook se doposud přihlásilo více než pět tisíc devět set zvědavců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře