Reklama
reklama

Ohňostroj nad Špilberkem bude odpálen o 15 minut později. Může za to Mistrovství Evropy ve fotbale.

Pokud počítáte každou minutu do toho, než bude v pátek 8. června v noci odpálen ohňostroj nad hradem Špilberkem, musíte si přidat ještě čtvrthodinu. Zápasy v rámci Mistrovství Evropy ve fotbale posunou čas odpálení ohňostroje na 22.45 hodin.

V pátek 8. června bude odpálen poslední ohňostroj letošní přehlídky Starobrno-Ignis Brunensis, který je grandfinálem festivalu Brno-město uprostřed Evropy, festivalu zábavy pod hrady Špilberk a Veveří.

 

"Posun oproti tradičnímu času bude o 15 minut tak, aby se fanoušci stihli po skončení západu Česko - Rusko přesunout na místa s výhledem na hrad Špilberk. Ohňostroj začne v 22.45 hodin a připraví ho mezinárodní tým českých ohňostrůjců Flash Barrandov SFX a rakouská společnost Pyrovision" uvedl Ondřej Morávek, marketingový ředitel s pořádající agentury Snip and Company.

 

Na ohňostroj se také připravují pracovníci Dopravního podniku města Brna. "Před zahájením a po ukončení budou operativně podle aktuální situace posíleny vybrané pravidelné liky především v oblasti Mendlova náměstí. Po skončení ohňostroje bude posílena noční doprava v centru města prodlouženým provozem vybraných linek tramvají přibližně do půlnoci. Do 1.00 hodin bude připraveno posílení spojení nočních linek řazením dalších autobusů" Uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

 

Z důvodu zaplnění Mendlova náměstí návštěvníky, sledujícími ohňostroj, dojde od 22.20 hodin do škončení ohňostroje k uzavření průjezdu Mendlovým náměstím ve směru na Pekařskou. Dotčené spoje linek 5 a 6 pojedou v úseku Česká - Poříčí obousměrně odklonem ulicemi Masarykovou, Nádražní a Hybešovou. Linky vynechají zastávky Šilingrovo náměstí, Nemocnice u svaté Anny a Mendlovo náměstí. Aktuální dopravní situaci budou na místě sledovat brněnští strážníci a dopravní dispečeři DPMB.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře