Reklama
reklama

Ohňostroj nad Špilberkem bude odpálen o 15 minut později. Může za to Mistrovství Evropy ve fotbale.

Pokud počítáte každou minutu do toho, než bude v pátek 8. června v noci odpálen ohňostroj nad hradem Špilberkem, musíte si přidat ještě čtvrthodinu. Zápasy v rámci Mistrovství Evropy ve fotbale posunou čas odpálení ohňostroje na 22.45 hodin.

V pátek 8. června bude odpálen poslední ohňostroj letošní přehlídky Starobrno-Ignis Brunensis, který je grandfinálem festivalu Brno-město uprostřed Evropy, festivalu zábavy pod hrady Špilberk a Veveří.

 

"Posun oproti tradičnímu času bude o 15 minut tak, aby se fanoušci stihli po skončení západu Česko - Rusko přesunout na místa s výhledem na hrad Špilberk. Ohňostroj začne v 22.45 hodin a připraví ho mezinárodní tým českých ohňostrůjců Flash Barrandov SFX a rakouská společnost Pyrovision" uvedl Ondřej Morávek, marketingový ředitel s pořádající agentury Snip and Company.

 

Na ohňostroj se také připravují pracovníci Dopravního podniku města Brna. "Před zahájením a po ukončení budou operativně podle aktuální situace posíleny vybrané pravidelné liky především v oblasti Mendlova náměstí. Po skončení ohňostroje bude posílena noční doprava v centru města prodlouženým provozem vybraných linek tramvají přibližně do půlnoci. Do 1.00 hodin bude připraveno posílení spojení nočních linek řazením dalších autobusů" Uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

 

Z důvodu zaplnění Mendlova náměstí návštěvníky, sledujícími ohňostroj, dojde od 22.20 hodin do škončení ohňostroje k uzavření průjezdu Mendlovým náměstím ve směru na Pekařskou. Dotčené spoje linek 5 a 6 pojedou v úseku Česká - Poříčí obousměrně odklonem ulicemi Masarykovou, Nádražní a Hybešovou. Linky vynechají zastávky Šilingrovo náměstí, Nemocnice u svaté Anny a Mendlovo náměstí. Aktuální dopravní situaci budou na místě sledovat brněnští strážníci a dopravní dispečeři DPMB.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře