Reklama
reklama

Oheň zničil obývací pokoj, žena se popálila na rukou

S popálenou rukou skončila v nemocnici dvaačtyřicetiletá žena, která se zranila, při požáru rodinného domu v Bílého ulici v brněnských Stránicích. Hořet začalo v obývacím pokoji ve středu krátce před druhou hodinou ráno. Oheň zasáhl obývací pokoj v prvním patře třípodlažního domu.

Požár v pokoji zpozorovala dcera majitele bytu, kterou v sousední místnosti probudil hukot a praskot ohně. „Hlášení o tom, že v pokoji hoří gauč a další zařízení, přijali hasiči minutu před druhou hodinou ráno,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

 

Všech deset obyvatel domu bylo při příjezdu hasičů už z domu venku. Ženu, která se oheň snažila hasit ručním hasícím přístrojem, zdravotníci s popáleninami na rukou a pro podezření na nadýchání zplodinami hoření převezli do nemocnice. Protože žárem popraskala skla, plameny šlehaly i z oken v prvním patře. „Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích po odpojení elektrického proudu hasili oheň i z pracovního koše automobilového žebříku,“ dodal Haid.

 

 

Obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem oheň zničil, požár poškodil také strop a část střechy. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, podle dosud zjištěných poznatků oheň pravděpodobně způsobila technická závada zapnuté nabíječky akumulátoru. Způsobená škoda podle předběžného odhadu zřejmě přesáhne půl milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře