Reklama
reklama

Oheň zničil obývací pokoj, žena se popálila na rukou

S popálenou rukou skončila v nemocnici dvaačtyřicetiletá žena, která se zranila, při požáru rodinného domu v Bílého ulici v brněnských Stránicích. Hořet začalo v obývacím pokoji ve středu krátce před druhou hodinou ráno. Oheň zasáhl obývací pokoj v prvním patře třípodlažního domu.

Požár v pokoji zpozorovala dcera majitele bytu, kterou v sousední místnosti probudil hukot a praskot ohně. „Hlášení o tom, že v pokoji hoří gauč a další zařízení, přijali hasiči minutu před druhou hodinou ráno,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

 

Všech deset obyvatel domu bylo při příjezdu hasičů už z domu venku. Ženu, která se oheň snažila hasit ručním hasícím přístrojem, zdravotníci s popáleninami na rukou a pro podezření na nadýchání zplodinami hoření převezli do nemocnice. Protože žárem popraskala skla, plameny šlehaly i z oken v prvním patře. „Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích po odpojení elektrického proudu hasili oheň i z pracovního koše automobilového žebříku,“ dodal Haid.

 

 

Obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem oheň zničil, požár poškodil také strop a část střechy. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, podle dosud zjištěných poznatků oheň pravděpodobně způsobila technická závada zapnuté nabíječky akumulátoru. Způsobená škoda podle předběžného odhadu zřejmě přesáhne půl milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře