Reklama
reklama

Odtah aut: V Brně zaplatíte i za zahájený a nedokončený odtah

Řidiči v Brně se dočkali změny v cenách za nucený odtah aut ze silnic ve městě Brně. Radní schválili specifikaci jednotlivých fází odtahu. Nově jsou zpoplatněny dvě činnosti – zahájený odtah vozidla a nedokončený odtah vozidla. Za ty řidič přímo na místě zaplatí 400 a 1000 korun včetně DPH.  

Nucené odtahy aut zajišťuje pro město Brno společnost Brněnské komunikace ve spolupráci s Městskou policií Brno. O auto řidič přijde v okamžiku, kdy jeho vůz znamená překážku v silnici, jde o likvidaci vraků a odstranění vozidel v případech nebo když nerespektoval řádné dopravní značení například při blokovém čištění.

 

V současné době zaplatí řidič za odtah auta 1500 korun plus sto korun za parkovné na jeden den. S DPH se celková částka za odtah vyšplhá na 1920 korun. Za zpětný odtah auta – například při blokovém čištění – musí majitel auta zaplatit 3720 korun. Výše ceny za tyto druhy odtahů město nemění, nově řidiči zaplatí za zahájený a nedokončený odtah aut. Jde o případy, kdy řidič dorazí k odtahovanému autu v okamžiku, kdy už je zavolána odtahová služba, nebo v okamžiku, kdy už je auto naložené a ukotvené na odtahovém vozidle.

 

„Je potřeba upozornit, že cena za nucený odtah a uložení vozidla v rámci jednoho dne se nemění. Nemění se ani cena za zpětný odtah vozidla při blokovém čištění. Co je důležité a co se mění, je fakt, že došlo ke specifikaci jednotlivých fází odtahu. Nově jsou zpoplatněny dvě činnosti – zahájený odtah vozidla a nedokončený odtah vozidla. Za ty řidič zaplatí 400 a 1000 korun včetně DPH,“ upozornil na nejdůležitější změny primátor města Brna Roman Onderka.

 

Zahájený odtah = přistavení odtahového vozidla s posádkou na místo odtahu – platba v hotovosti na místě 400 korun včetně DPH.

 

Nedokončený odtah = přistavení odtahového vozidla s posádkou na místo odtahu, pořízení fotodokumentace, naložení odtahovaného vozidla na odtahové auto, opětovné složení vozidla na místě a provedení písemného záznamu o přerušení výkonu – platba v hotovosti na místě 1000 korun včetně DPH.

 

Dokončený odtah = přistavení odtahového vozidla s posádkou na místo odtahu, pořízení fotodokumentace, naložení odtahovaného vozidla a ukotvení na odtahové vozidlo, převezení odtahovaného vozidla na určené úložiště, složení odtahovaného vozidla, přejímka vozidla – cena zahrnuje kilometrové, manipulaci, mzdové náklady dispečerů, náklady na provoz kanceláří – 1800 korun včetně DPH.

 

Zpětný odtah vozidla při blokovém čištění = přistavení odtahového vozidla s posádkou na místo odtahu, pořízení fotodokumentace, naložení odtahovaného vozidla a ukotvení na odtahové vozidlo, převezení odtahovaného vozidla na určené úložiště, složení odtahovaného vozidla, pořízení fotodokumentace o opětovném naložení, převoz odtaženého vozidla zpět do lokality místa odtahu, pořízení fotodokumentace, odjezd odtahového vozidla na výchozí místo – cena zahrnuje 2x cena za dokončený odtah + cena za skladování vozidla 1 den – 3720 korun včetně DPH.

 

Skladování vozidla = parkovné, přejímka vozidla, zpracování dokumentace, výdej vozidla – 120 korun včetně DPH.

 

Stávající cenová relace odtahů:

1500 Kč za odtah, 100 Kč za uložení vozidla na 1 den (bez DPH) – Celkem s DPH 1920 Kč

3100 Kč za odtah a vrácení vozidla zpět při blokovém čištění (bez DPH) – Celkem s DPH 3720 Kč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře