Reklama
reklama

Odtah aut: V Brně zaplatíte i za zahájený a nedokončený odtah

Řidiči v Brně se dočkali změny v cenách za nucený odtah aut ze silnic ve městě Brně. Radní schválili specifikaci jednotlivých fází odtahu. Nově jsou zpoplatněny dvě činnosti – zahájený odtah vozidla a nedokončený odtah vozidla. Za ty řidič přímo na místě zaplatí 400 a 1000 korun včetně DPH.  

Nucené odtahy aut zajišťuje pro město Brno společnost Brněnské komunikace ve spolupráci s Městskou policií Brno. O auto řidič přijde v okamžiku, kdy jeho vůz znamená překážku v silnici, jde o likvidaci vraků a odstranění vozidel v případech nebo když nerespektoval řádné dopravní značení například při blokovém čištění.

 

V současné době zaplatí řidič za odtah auta 1500 korun plus sto korun za parkovné na jeden den. S DPH se celková částka za odtah vyšplhá na 1920 korun. Za zpětný odtah auta – například při blokovém čištění – musí majitel auta zaplatit 3720 korun. Výše ceny za tyto druhy odtahů město nemění, nově řidiči zaplatí za zahájený a nedokončený odtah aut. Jde o případy, kdy řidič dorazí k odtahovanému autu v okamžiku, kdy už je zavolána odtahová služba, nebo v okamžiku, kdy už je auto naložené a ukotvené na odtahovém vozidle.

 

„Je potřeba upozornit, že cena za nucený odtah a uložení vozidla v rámci jednoho dne se nemění. Nemění se ani cena za zpětný odtah vozidla při blokovém čištění. Co je důležité a co se mění, je fakt, že došlo ke specifikaci jednotlivých fází odtahu. Nově jsou zpoplatněny dvě činnosti – zahájený odtah vozidla a nedokončený odtah vozidla. Za ty řidič zaplatí 400 a 1000 korun včetně DPH,“ upozornil na nejdůležitější změny primátor města Brna Roman Onderka.

 

Zahájený odtah = přistavení odtahového vozidla s posádkou na místo odtahu – platba v hotovosti na místě 400 korun včetně DPH.

 

Nedokončený odtah = přistavení odtahového vozidla s posádkou na místo odtahu, pořízení fotodokumentace, naložení odtahovaného vozidla na odtahové auto, opětovné složení vozidla na místě a provedení písemného záznamu o přerušení výkonu – platba v hotovosti na místě 1000 korun včetně DPH.

 

Dokončený odtah = přistavení odtahového vozidla s posádkou na místo odtahu, pořízení fotodokumentace, naložení odtahovaného vozidla a ukotvení na odtahové vozidlo, převezení odtahovaného vozidla na určené úložiště, složení odtahovaného vozidla, přejímka vozidla – cena zahrnuje kilometrové, manipulaci, mzdové náklady dispečerů, náklady na provoz kanceláří – 1800 korun včetně DPH.

 

Zpětný odtah vozidla při blokovém čištění = přistavení odtahového vozidla s posádkou na místo odtahu, pořízení fotodokumentace, naložení odtahovaného vozidla a ukotvení na odtahové vozidlo, převezení odtahovaného vozidla na určené úložiště, složení odtahovaného vozidla, pořízení fotodokumentace o opětovném naložení, převoz odtaženého vozidla zpět do lokality místa odtahu, pořízení fotodokumentace, odjezd odtahového vozidla na výchozí místo – cena zahrnuje 2x cena za dokončený odtah + cena za skladování vozidla 1 den – 3720 korun včetně DPH.

 

Skladování vozidla = parkovné, přejímka vozidla, zpracování dokumentace, výdej vozidla – 120 korun včetně DPH.

 

Stávající cenová relace odtahů:

1500 Kč za odtah, 100 Kč za uložení vozidla na 1 den (bez DPH) – Celkem s DPH 1920 Kč

3100 Kč za odtah a vrácení vozidla zpět při blokovém čištění (bez DPH) – Celkem s DPH 3720 Kč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře