Reklama
reklama

Od vadné ledničky vyhořela garáž v novém domě

Garáž novostavby rodinného domu v noci na dnešek zničil požár v Rousínově–Kroužku na Vyškovsku. Požár vypukl po technické závadě na elektroinstalaci ledničky, která byla v garáži. Celkovou škodu vyšetřovatel vyčíslil na 250 tisíc korun.

Oheň zpozorovala majitelka domu, která z garáže slyšela praskot a rány. Když uviděla z garáže vycházet kouř, zavolala po deváté hodině večer hasiče a s dětmi stačila z domu vyběhnout. K požáru, který se z garáže šířil na střechu domu, vyjelo šest jednotek hasičů.

 

Plameny v garáži naštěstí nezasáhly auto, které tam běžně parkuje. „Kromě hašení garáže dvěma proudy bránili hasiči rozšíření ohně na střechu domu a balkon sousedního objektu,“ upřesnil mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

 

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Oheň zničil garáž, poškodil zhruba 15 čtverečních metrů střechy a dřevěné zábradlí balkonu sousedního domu. Požár však vypukl po technické závadě na elektroinstalaci ledničky, která byla v garáži.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře