Reklama
reklama

Od svíčky v kuchyni vzplanul dům

Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v noci z neděle 8.7. na pondělí zaměstnal požár domu v obci Brumovice na Břeclavsku.  V domě začalo hořet v kuchyni a požár způsobila zapálená svíčka, od které se oheň rozšířil na válendu a další zařízení. 

Požár zachvátil i další prostory a střechu stavení. Kouř a pach spáleniny zpozorovala žena ze sousedního domu, která uvědomila hasiče a z hořícího domu vyvedla do bezpečí 46letou majitelku. Žena z hořícího a zakouřeného domu vyvázla bez zranění.

 

„Hasiči hlášení o požáru převzali 22 minut po půlnoci. Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic v Hustopečích a Břeclavi, a dobrovolné jednotky z Brumovic, Kobylí a Krumvíře. Jednotka z Břeclavi s automobilovým žebříkem zůstala v záloze a nezasahovala. Při příjezdu jednotek byla část domu i střecha v plamenech“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

Hasiči proti ohni postupně nasadili pět vodních proudů. Požár se jim v 0.55 hodin podařilo dostat pod kontrolu. Po rozebrání prohořelých konstrukcí, dohašení lokálních ohnisek i vyklizení slámy a dalších materiálů z půdy likvidaci požáru ukončili ve dvě hodiny po půlnoci. Zakouřené prostory domu odvětrali.

 

Ve starším domě postaveném zčásti z nepálených cihel a odpojeném od inženýrských sítí oheň zničil kuchyni, koupelnu, chodbu a střechu. Škodu na zasažené zhruba polovině stavení vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 250 tisíc korun.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře