Reklama
reklama

Od svíčky v kuchyni vzplanul dům

Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v noci z neděle 8.7. na pondělí zaměstnal požár domu v obci Brumovice na Břeclavsku.  V domě začalo hořet v kuchyni a požár způsobila zapálená svíčka, od které se oheň rozšířil na válendu a další zařízení. 

Požár zachvátil i další prostory a střechu stavení. Kouř a pach spáleniny zpozorovala žena ze sousedního domu, která uvědomila hasiče a z hořícího domu vyvedla do bezpečí 46letou majitelku. Žena z hořícího a zakouřeného domu vyvázla bez zranění.

 

„Hasiči hlášení o požáru převzali 22 minut po půlnoci. Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic v Hustopečích a Břeclavi, a dobrovolné jednotky z Brumovic, Kobylí a Krumvíře. Jednotka z Břeclavi s automobilovým žebříkem zůstala v záloze a nezasahovala. Při příjezdu jednotek byla část domu i střecha v plamenech“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

Hasiči proti ohni postupně nasadili pět vodních proudů. Požár se jim v 0.55 hodin podařilo dostat pod kontrolu. Po rozebrání prohořelých konstrukcí, dohašení lokálních ohnisek i vyklizení slámy a dalších materiálů z půdy likvidaci požáru ukončili ve dvě hodiny po půlnoci. Zakouřené prostory domu odvětrali.

 

Ve starším domě postaveném zčásti z nepálených cihel a odpojeném od inženýrských sítí oheň zničil kuchyni, koupelnu, chodbu a střechu. Škodu na zasažené zhruba polovině stavení vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 250 tisíc korun.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře