Reklama
reklama

Ocenění strážníků Městské policie Brno za mimořádné zákroky

Ve čtvrtek 6. září 2012 v 9.00 hodin bylo ředitelem městské policie JUDr. Ing. Jaroslavem Přikrylem, BA oceněno pět brněnských strážníků za své mimořádné profesionální zákroky. Pocty si vysloužili za vynikající zákroky a profesionalitu, kterou v posledních týdnech prokázali jak na Lesné, tak i ve Starém Lískovci.

Oceněná hlídka ve složení Lenka Soukalová a Ing. Vladimír Králík v neděli 23. července 2012 v pozdních nočních hodinách zjistila, že ve Vaculíkově ulici na Lesné hoří jeden z bytů nájemního domu. Okamžitě proto přivolala hasiče, a protože se do oken okolních bytů valil černý kouř a hrozilo rozšíření požáru, neprodleně zalarmovala nájemníky a pomáhala jim opustit budovu.

 

Ještě předtím strážníci Lenka Soukalová a Ing. Vladimír Králík duchapřítomně uzavřeli hlavní uzávěr plynu. Pomoci hlídce z revíru Sever přijeli ještě strážníci z Jednotky psovodů a Jednotky operativního zásahu, hlídky pak ve spolupráci s hasiči zajistily místo a evakuovaly 25 osob bydlících v bezprostředním okolí požáru.

 

Přivolaní záchranáři poskytli uživatelům bytů prvotní ošetření a strážníci plnili další neodkladné úkoly, zejména zabezpečení místa požáru. Po skončení hasičského zákroku hlídky městské a republikové policie postupně pouštěly obyvatele domu zpět do jejich bytů.

 

Zneškodnili ozbrojeného muže
Odvážným a profesionálním zákrokem odvrátili hrozící nebezpečí také strážníci Ján Šrámko, Pavol Novák a Petr Kavka u supermarketu v ulici U Pošty ve Starém Lískovci. V neděli 19. srpna tohoto roku se jim podařilo ve večerních hodinách zneškodnit muže se dvěma noži, který navíc hrozil střelbou.

 

Nebezpečný mladík se nejprve popral s ostrahou obchodu. Pak vytáhl nůž, který mu z rukou vyrazil strážník Ján Šrámko, jenž v obchodě tou dobou nakupoval. Agresor před svědky, mezi nimiž nechyběly děti, vytáhl další nůž, tvrdil, že má střelnou zbraň, a dal se na útěk.

 

Uniformovaná hlídka Pavol Novák a Petr Kavka ho zadržela, odzbrojila a spoutala. Muže poté předala republikové policii. Strážníci dopadli i mladíkova komplice, který se v době rozruchu u pokladen pokusil odnést z prodejny zboží.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře