Reklama
reklama

Ocenění strážníků Městské policie Brno za mimořádné zákroky

Ve čtvrtek 6. září 2012 v 9.00 hodin bylo ředitelem městské policie JUDr. Ing. Jaroslavem Přikrylem, BA oceněno pět brněnských strážníků za své mimořádné profesionální zákroky. Pocty si vysloužili za vynikající zákroky a profesionalitu, kterou v posledních týdnech prokázali jak na Lesné, tak i ve Starém Lískovci.

Oceněná hlídka ve složení Lenka Soukalová a Ing. Vladimír Králík v neděli 23. července 2012 v pozdních nočních hodinách zjistila, že ve Vaculíkově ulici na Lesné hoří jeden z bytů nájemního domu. Okamžitě proto přivolala hasiče, a protože se do oken okolních bytů valil černý kouř a hrozilo rozšíření požáru, neprodleně zalarmovala nájemníky a pomáhala jim opustit budovu.

 

Ještě předtím strážníci Lenka Soukalová a Ing. Vladimír Králík duchapřítomně uzavřeli hlavní uzávěr plynu. Pomoci hlídce z revíru Sever přijeli ještě strážníci z Jednotky psovodů a Jednotky operativního zásahu, hlídky pak ve spolupráci s hasiči zajistily místo a evakuovaly 25 osob bydlících v bezprostředním okolí požáru.

 

Přivolaní záchranáři poskytli uživatelům bytů prvotní ošetření a strážníci plnili další neodkladné úkoly, zejména zabezpečení místa požáru. Po skončení hasičského zákroku hlídky městské a republikové policie postupně pouštěly obyvatele domu zpět do jejich bytů.

 

Zneškodnili ozbrojeného muže
Odvážným a profesionálním zákrokem odvrátili hrozící nebezpečí také strážníci Ján Šrámko, Pavol Novák a Petr Kavka u supermarketu v ulici U Pošty ve Starém Lískovci. V neděli 19. srpna tohoto roku se jim podařilo ve večerních hodinách zneškodnit muže se dvěma noži, který navíc hrozil střelbou.

 

Nebezpečný mladík se nejprve popral s ostrahou obchodu. Pak vytáhl nůž, který mu z rukou vyrazil strážník Ján Šrámko, jenž v obchodě tou dobou nakupoval. Agresor před svědky, mezi nimiž nechyběly děti, vytáhl další nůž, tvrdil, že má střelnou zbraň, a dal se na útěk.

 

Uniformovaná hlídka Pavol Novák a Petr Kavka ho zadržela, odzbrojila a spoutala. Muže poté předala republikové policii. Strážníci dopadli i mladíkova komplice, který se v době rozruchu u pokladen pokusil odnést z prodejny zboží.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Komentáře