Reklama
reklama

Ocenění strážníků Městské policie Brno za mimořádné zákroky

Ve čtvrtek 6. září 2012 v 9.00 hodin bylo ředitelem městské policie JUDr. Ing. Jaroslavem Přikrylem, BA oceněno pět brněnských strážníků za své mimořádné profesionální zákroky. Pocty si vysloužili za vynikající zákroky a profesionalitu, kterou v posledních týdnech prokázali jak na Lesné, tak i ve Starém Lískovci.

Oceněná hlídka ve složení Lenka Soukalová a Ing. Vladimír Králík v neděli 23. července 2012 v pozdních nočních hodinách zjistila, že ve Vaculíkově ulici na Lesné hoří jeden z bytů nájemního domu. Okamžitě proto přivolala hasiče, a protože se do oken okolních bytů valil černý kouř a hrozilo rozšíření požáru, neprodleně zalarmovala nájemníky a pomáhala jim opustit budovu.

 

Ještě předtím strážníci Lenka Soukalová a Ing. Vladimír Králík duchapřítomně uzavřeli hlavní uzávěr plynu. Pomoci hlídce z revíru Sever přijeli ještě strážníci z Jednotky psovodů a Jednotky operativního zásahu, hlídky pak ve spolupráci s hasiči zajistily místo a evakuovaly 25 osob bydlících v bezprostředním okolí požáru.

 

Přivolaní záchranáři poskytli uživatelům bytů prvotní ošetření a strážníci plnili další neodkladné úkoly, zejména zabezpečení místa požáru. Po skončení hasičského zákroku hlídky městské a republikové policie postupně pouštěly obyvatele domu zpět do jejich bytů.

 

Zneškodnili ozbrojeného muže
Odvážným a profesionálním zákrokem odvrátili hrozící nebezpečí také strážníci Ján Šrámko, Pavol Novák a Petr Kavka u supermarketu v ulici U Pošty ve Starém Lískovci. V neděli 19. srpna tohoto roku se jim podařilo ve večerních hodinách zneškodnit muže se dvěma noži, který navíc hrozil střelbou.

 

Nebezpečný mladík se nejprve popral s ostrahou obchodu. Pak vytáhl nůž, který mu z rukou vyrazil strážník Ján Šrámko, jenž v obchodě tou dobou nakupoval. Agresor před svědky, mezi nimiž nechyběly děti, vytáhl další nůž, tvrdil, že má střelnou zbraň, a dal se na útěk.

 

Uniformovaná hlídka Pavol Novák a Petr Kavka ho zadržela, odzbrojila a spoutala. Muže poté předala republikové policii. Strážníci dopadli i mladíkova komplice, který se v době rozruchu u pokladen pokusil odnést z prodejny zboží.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře