Reklama
reklama

Ocenění strážníků Městské policie Brno za mimořádné zákroky

Ve čtvrtek 6. září 2012 v 9.00 hodin bylo ředitelem městské policie JUDr. Ing. Jaroslavem Přikrylem, BA oceněno pět brněnských strážníků za své mimořádné profesionální zákroky. Pocty si vysloužili za vynikající zákroky a profesionalitu, kterou v posledních týdnech prokázali jak na Lesné, tak i ve Starém Lískovci.

Oceněná hlídka ve složení Lenka Soukalová a Ing. Vladimír Králík v neděli 23. července 2012 v pozdních nočních hodinách zjistila, že ve Vaculíkově ulici na Lesné hoří jeden z bytů nájemního domu. Okamžitě proto přivolala hasiče, a protože se do oken okolních bytů valil černý kouř a hrozilo rozšíření požáru, neprodleně zalarmovala nájemníky a pomáhala jim opustit budovu.

 

Ještě předtím strážníci Lenka Soukalová a Ing. Vladimír Králík duchapřítomně uzavřeli hlavní uzávěr plynu. Pomoci hlídce z revíru Sever přijeli ještě strážníci z Jednotky psovodů a Jednotky operativního zásahu, hlídky pak ve spolupráci s hasiči zajistily místo a evakuovaly 25 osob bydlících v bezprostředním okolí požáru.

 

Přivolaní záchranáři poskytli uživatelům bytů prvotní ošetření a strážníci plnili další neodkladné úkoly, zejména zabezpečení místa požáru. Po skončení hasičského zákroku hlídky městské a republikové policie postupně pouštěly obyvatele domu zpět do jejich bytů.

 

Zneškodnili ozbrojeného muže
Odvážným a profesionálním zákrokem odvrátili hrozící nebezpečí také strážníci Ján Šrámko, Pavol Novák a Petr Kavka u supermarketu v ulici U Pošty ve Starém Lískovci. V neděli 19. srpna tohoto roku se jim podařilo ve večerních hodinách zneškodnit muže se dvěma noži, který navíc hrozil střelbou.

 

Nebezpečný mladík se nejprve popral s ostrahou obchodu. Pak vytáhl nůž, který mu z rukou vyrazil strážník Ján Šrámko, jenž v obchodě tou dobou nakupoval. Agresor před svědky, mezi nimiž nechyběly děti, vytáhl další nůž, tvrdil, že má střelnou zbraň, a dal se na útěk.

 

Uniformovaná hlídka Pavol Novák a Petr Kavka ho zadržela, odzbrojila a spoutala. Muže poté předala republikové policii. Strážníci dopadli i mladíkova komplice, který se v době rozruchu u pokladen pokusil odnést z prodejny zboží.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Masopustní veselí nebo zavírací party Uměleckoprůmyslového muzea, ale také komorní večer s kytarou ve vila Löw-Beer a španělská filmová dramata. Víkendové Brno nabízí řadu zážitků.
22.02.2019 - 20:00
Jaké květiny objednat? V čem jít? A jak nasadit prsten rychle, plynule, bez pláče a třasu v rukou? To jsou problémy, které před svatbou řeší řada partnerů. Nyní si je nanečisto vyzkouší vyřešit 20...
22.02.2019 - 17:56
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Mateřské školy, základní školy i samostatné jídelny, které vaří dietně, dostanou od města finanční podporu. Radní schválili poskytnutí příspěvku ve výši téměř dvou milionů korun. Každá z 38 institucí...
22.02.2019 - 14:50
V Brně vznikne nové sběrné středisko odpadu (SSO) v ulici Lazaretní v Židenicích. Stávající SSO v ulici Sochorova pak čekají úpravy. Vedení města nyní žádá o dotaci, který by pokryla většinu nákladů...
21.02.2019 - 19:00
Dvě akce zahrnuje projekt s názvem Aby se nezapomnělo…, který u příležitosti připomínky únorového komunistického převratu v roce 1948, ale také návratu svobody na podzim 1989 připravilo Občanské...
21.02.2019 - 16:33
Ilustrační foto Foto: HZS JMK
Na křižovatce mezi Otnicemi a Újezdem u Brna došlo ke srážce osobního a nákladního auta. Nehoda se stala včera před 16. hodinou. Při nehodě se zranilo pět lidí, všichni zranění byli z osobního auta...
21.02.2019 - 05:00
Komentáře