Reklama
reklama

Obvinil známého ze žhářství a křivě svědčil u soudu. Jde na 2 roky do vězení

Za křivé obvinění jde na dva roky do vězení Jiří K. Ten si vymyslel, že jeho známý Roman Z. loni v květnu úmyslně zapálil svíčkárnu v Hrušovanech u Brna. Škodu, kterou oheň napáchal, vyšetřovatelé odhadli na 20 milionů korun.

Hrušovanské neštěstí bylo jedním z největších loňských požárů na jihu Moravy. Nikdo při něm nebyl zraněn, požár byl ale nebývale rozsáhlý. Plameny šlehaly do výše dvaceti metrů.

 

Jiří K. byl hlavním svědkem obžaloby, protože tvrdil, že jeho známý Roman Z. se před požárem opil a při návratu domů nemohl před restaurací najít své jízdní kolo. Rozhněvalo ho to údajně natolik, že hořlavinou polil stěnu nepoužívané trafiky ve Vodní ulici. Stánek byl ale vyroben ze značně hořlavých materiálů. Plameny, které pak vyšlehly, se rychle šířily do okolí a zachvátily i svíčkárnu. Obviněnému muži hrozilo kvůli Jiřímu K. za obecné ohrožení až 15 let vězení. Při soudním líčení se ale letos v létě ukázalo, že s událostí neměl nic společného.

 

 

Před soudem tak naopak stanul Jiří K., na jehož obviněních byla původní obžaloba postavena. Ten se přiznal a uvedl, že křivě svědčil proti muži pod nátlakem policie. Ta ale ve spise uvádí, že známého obvinil ze žhářství pravděpodobně kvůli osobním sporům a křivé obvinění ještě zopakoval u soudu. Dostal dva roky vězení, proti čemuž se odvolal. Krajský soud ale verdikt potvrdil.

 

Po příčinách požáru svíčkárny vyšetřovatelé nadále pátrají. Kdo areál firmy zapálil, není ještě jasné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře