Reklama
reklama

Obvinil známého ze žhářství a křivě svědčil u soudu. Jde na 2 roky do vězení

Za křivé obvinění jde na dva roky do vězení Jiří K. Ten si vymyslel, že jeho známý Roman Z. loni v květnu úmyslně zapálil svíčkárnu v Hrušovanech u Brna. Škodu, kterou oheň napáchal, vyšetřovatelé odhadli na 20 milionů korun.

Hrušovanské neštěstí bylo jedním z největších loňských požárů na jihu Moravy. Nikdo při něm nebyl zraněn, požár byl ale nebývale rozsáhlý. Plameny šlehaly do výše dvaceti metrů.

 

Jiří K. byl hlavním svědkem obžaloby, protože tvrdil, že jeho známý Roman Z. se před požárem opil a při návratu domů nemohl před restaurací najít své jízdní kolo. Rozhněvalo ho to údajně natolik, že hořlavinou polil stěnu nepoužívané trafiky ve Vodní ulici. Stánek byl ale vyroben ze značně hořlavých materiálů. Plameny, které pak vyšlehly, se rychle šířily do okolí a zachvátily i svíčkárnu. Obviněnému muži hrozilo kvůli Jiřímu K. za obecné ohrožení až 15 let vězení. Při soudním líčení se ale letos v létě ukázalo, že s událostí neměl nic společného.

 

 

Před soudem tak naopak stanul Jiří K., na jehož obviněních byla původní obžaloba postavena. Ten se přiznal a uvedl, že křivě svědčil proti muži pod nátlakem policie. Ta ale ve spise uvádí, že známého obvinil ze žhářství pravděpodobně kvůli osobním sporům a křivé obvinění ještě zopakoval u soudu. Dostal dva roky vězení, proti čemuž se odvolal. Krajský soud ale verdikt potvrdil.

 

Po příčinách požáru svíčkárny vyšetřovatelé nadále pátrají. Kdo areál firmy zapálil, není ještě jasné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře