Reklama
reklama

Obránce Andrew Thomas v orlím hnízdě!

Znojmo - Znojemské zbrojení před hokejovou sezónou 2013/2014 pokračuje! Další novou akvizicí, která se objeví na jihu Moravy, je obránce Andrew Thomas. Sedmadvacetiletý Američan hájil v minulém ročníku dres slovinské Lublaně, kde pravidelně nastupoval v první obranné dvojici. Stokilový a téměř sto devadesát centimetrů měřící důrazný zadák podepsal ve Znojmě roční kontrakt.

"Andrew Thomas je důrazný obránce, který je zároveň konstruktivní. Má dobré fyzické předpoklady, navíc hraje na pravou stranu. Celou minulou sezónu jsme ho sledovali v Lublani, měla by to být velká posila obranných řad," řekl prezident klubu Pavel Ohera.

 

Rodák z Bow ve státě New Hampshire prošel několika nižšími zámořskými soutěžemi. Zkušenostmi sbíral nejdříve v univerzitním týmu Denveru, kde si jej vyhlídli i slavní Washington Capitals a v roce 2005 jej draftovali ve čtvrtém kole jako číslo 109.

V dalších letech se Andrew Thomas pohyboval převážně ve vodách AHL, a tak před startem sezóny 2012/2013 kývl na nabídku Lublaně a vydal se na své první evropské angažmá. V barvách Slovinců si urostlý bek vedl suverénně a brzy si svými výkony vydobyl pozici v zahajovací sestavě týmu.

 

S pětkou na dresu odehrál padesát čtyři zápasy, v nichž si připsal tři gólové trefy a na dalších sedmnáct přihrál, čímž se stal druhým nejproduktivnějším zadákem Lublaně. V zápasech se znojemským mužstvem zaznamenal dvě asistence.

 

V dubnu 2013 podepisuje roční smlouvu ve Znojmě, k týmu se připojí až se startem přípravy na ledě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře