Reklama
reklama

Obchod nabídl peníze za chycení zlodějů

Deset tisíc korun nabídli majitelé prodejny se značkovým oblečením pro teenagery Nugget Store tomu, kdo pozná dva zloděje, kteří jim loni v listopadu vykradli prodejnu v obchodním centu Campus Square v Bohunicích. 

Brno -Video z bezpečnostních kamer parkoviště umístila firma na server Youtube poté, co se majitelé od vyšetřovatele případu dozvěděli, že policie další prověřování případu kvůli nedostatku důkazů odkládá. Zloděje pojmenovali Vostrý Bidlo a Čórka Ksicht.

 

Na parkoviště obchodního centra přijeli mladíci 19. listopadu asi v deset hodin večer v bílé škodě Felicie s tuningovými doplňky. Na zloděje se chovali velice neopatrně. „Obcházeli okolo obchodu asi hodinu a půl. Popojížděli po parkovišti, nahlíželi do výlohy. Vůbec se nemaskovali a dokonce se v klidu dívali do kamer bezpečnostní agentury, která parkoviště hlídá,“ popsal podivné chování zlodějů jednatel firmy Martin Košák. 

 

Při loupeži přišli v obchodě o zboží za více než sto tisíc korun. Video vidělo během 24 hodin přes sedm tisíc lidí. „Ukradené zboží se nám už s největší pravděpodobností nevrátí, na slíbené odměně spíš proděláme. Ale chtěli jsme zkusit, jestli ty dva zloděje někdo pozná,“ vysvětlil Košák.

 

Firmě se už ozvalo osm svědků. „Jejich tipy míří do stejných řad. Kontaktovali jsme proto dnes po poledni vyšetřovatele a všechny tipy mu předali. Ostatní vyšetřování necháme na policii,“ dodal Košák.

 
Svědci, jejichž informace povedou k odhalení pachatelů, se již mohou těšit na slíbenou odměnu deseti tisíc korun. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře