Reklama
reklama

O výhře Komety nad Vítkovicemi rozhodlo posledních 14 vteřin zápasu

Dramatická zápletka byla k vidění v neděli 7.10. brněnské KAJOT ARENĚ. Kometa se utkala s Vítkovicemi, které v přípravném utkání ve zdejší hale podlehly modrobílé družině 8:5. Dnes to bylo však o jedné brance, respektive o dvou. Ještě minutu před koncem to vypadalo, že se za stavu 1:1 půjde do prodloužení, ale čtrnáct vteřin před koncem prostřelil Málka útočník Jakub Svoboda a díky němu si Kometa připisuje tři body. Upevnila si tak vedení v tabulce extraligy.

Opatrná první třetina přinesla jednu branku

První třetinu začaly lépe Vítkovice, které se dostaly do úvodní šance obráncem Slobodou. Bývalý brněnský bek napálil jen Trvajovu vyrážečku. Na šanci Brna se čekalo do šesté minuty. Jakub Svoboda se po šťastném odrazu do mantinelu ocitl sám před Málkem a zkusil jej propálit z voleje. Skulinu ale nikde nenašel. Následně mohl pláchnout do brejku Čermák, ale na sólo akci neměl dostatečnou rychlost.

 

Druhá desetiminutovka byla takovou vyčkávanou, kdo udělá chybu. První udělaly Vítkovice, které nechaly domácímu Petrovickému prostor. Slovenský veterán nejprve z mezikruží trefil protihráče, puk se k němu však znovu odrazil a napodruhé mířil mnohem lépe. Málek ale předvedl parádní zákrok lapačkou. Druhou hrubici udělala pro změnu Kometa, konkrétně Trvaj se snažil zrychlit rozehrávku a poslal puk obránci za bránu, jenže tomu kotouč utekl na úplně volného Romana Szturce, jenž střelou po ledě překonal gólmana vedoucího celku tabulky - 0:1. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten.

 

Hruškovo důležité vyrovnání

Ani druhá třetina nebyla zvlášť pohledná. Vítkovice trpělivě čekaly na šanci a dlouho nepouštěly Kometu k brankáři Málkovi, naopak se tlačily před Trvaje. Tomu zle zatápěl Radim Hruška, jenž šikovně tečoval Malíkovo nahození. Gólman Brna se jen ohlížel, kde má puk. Našel ho mezi betony. Svěřencům kouče Venery to lidově řečeno nelepilo, všechno však mohl změnit v oslabení Dlouhý, který trefil břevno Málkovy svatyně. Jinak se Kometa musela spíše bránit. Po Polákově střele od modré vznikla před Trvajem obrovská mlýnice. V ní doslova dostrkal puk do branky Klimek, bylo to však poté, co havířovskému rodákovi sekal do vyrážečky.

 

A jak už to tak bývá, po nevyužitých příležitostech přichází zákonitý trest. Švrček se z pozice obránce vydal na útočný výlet, sám ještě se svou střelou neuspěl. K dorážce se ale dostal Jan Hruška, který dokázal pukem přehodit levé Málkovo rameno a rozvlnit síť - 1:1. Do kabin se tak po dvou třetinách odcházelo za nerozhodného stavu.

 

Jakub Svoboda odšpuntoval brněnské oslavy

Poslední třetina, ta bylo z pohledu Brna úplně něco jiného. Najednou to byla ta Kometa, na kterou byli diváci povětšinu sezóny zvyklí. Vítkovice byly celou třetinu pod drtivým tlakem a neustále odolávaly nájezdům modrobílých. Dokonce musely hrát i dlouhé dvojnásobné oslabení. Díky Málkovi se skóre neměnilo. Především šance domácího Čermáka volala po gólu, Kováčik jej našel před poloodkrytou branou, jenže beton ostravského gólmana vyletěl vzhůru jak šraňky.

 

Jihomoravané vystřelili na Málka ve třetí třetině v podstatě stejný počet střel, jako za první dvě části hry, tedy jednadvacet. Jedna z nich však byla vítězná. Jakub Svoboda najížděl po pravé straně, objel kolem beka a vypálil švihem k pravé tyči. Málek nestačil vystrčit rameno a kotouč skončil v síti – 2:1. Ještě krátce před inkasovanou branou byl v akci Šedivý, ale přepálil Trvajovu bránu, což hosty musí hodně mrzet. Po hříchu to však byla jediná šance Ostravských ve třetí třetině. Na body to nestačilo a domů cestují hodně zklamaní. Naopak Kometa může slavit vítězství za tři body.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře