Reklama
reklama

O výhře Komety nad Vítkovicemi rozhodlo posledních 14 vteřin zápasu

Dramatická zápletka byla k vidění v neděli 7.10. brněnské KAJOT ARENĚ. Kometa se utkala s Vítkovicemi, které v přípravném utkání ve zdejší hale podlehly modrobílé družině 8:5. Dnes to bylo však o jedné brance, respektive o dvou. Ještě minutu před koncem to vypadalo, že se za stavu 1:1 půjde do prodloužení, ale čtrnáct vteřin před koncem prostřelil Málka útočník Jakub Svoboda a díky němu si Kometa připisuje tři body. Upevnila si tak vedení v tabulce extraligy.

Opatrná první třetina přinesla jednu branku

První třetinu začaly lépe Vítkovice, které se dostaly do úvodní šance obráncem Slobodou. Bývalý brněnský bek napálil jen Trvajovu vyrážečku. Na šanci Brna se čekalo do šesté minuty. Jakub Svoboda se po šťastném odrazu do mantinelu ocitl sám před Málkem a zkusil jej propálit z voleje. Skulinu ale nikde nenašel. Následně mohl pláchnout do brejku Čermák, ale na sólo akci neměl dostatečnou rychlost.

 

Druhá desetiminutovka byla takovou vyčkávanou, kdo udělá chybu. První udělaly Vítkovice, které nechaly domácímu Petrovickému prostor. Slovenský veterán nejprve z mezikruží trefil protihráče, puk se k němu však znovu odrazil a napodruhé mířil mnohem lépe. Málek ale předvedl parádní zákrok lapačkou. Druhou hrubici udělala pro změnu Kometa, konkrétně Trvaj se snažil zrychlit rozehrávku a poslal puk obránci za bránu, jenže tomu kotouč utekl na úplně volného Romana Szturce, jenž střelou po ledě překonal gólmana vedoucího celku tabulky - 0:1. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten.

 

Hruškovo důležité vyrovnání

Ani druhá třetina nebyla zvlášť pohledná. Vítkovice trpělivě čekaly na šanci a dlouho nepouštěly Kometu k brankáři Málkovi, naopak se tlačily před Trvaje. Tomu zle zatápěl Radim Hruška, jenž šikovně tečoval Malíkovo nahození. Gólman Brna se jen ohlížel, kde má puk. Našel ho mezi betony. Svěřencům kouče Venery to lidově řečeno nelepilo, všechno však mohl změnit v oslabení Dlouhý, který trefil břevno Málkovy svatyně. Jinak se Kometa musela spíše bránit. Po Polákově střele od modré vznikla před Trvajem obrovská mlýnice. V ní doslova dostrkal puk do branky Klimek, bylo to však poté, co havířovskému rodákovi sekal do vyrážečky.

 

A jak už to tak bývá, po nevyužitých příležitostech přichází zákonitý trest. Švrček se z pozice obránce vydal na útočný výlet, sám ještě se svou střelou neuspěl. K dorážce se ale dostal Jan Hruška, který dokázal pukem přehodit levé Málkovo rameno a rozvlnit síť - 1:1. Do kabin se tak po dvou třetinách odcházelo za nerozhodného stavu.

 

Jakub Svoboda odšpuntoval brněnské oslavy

Poslední třetina, ta bylo z pohledu Brna úplně něco jiného. Najednou to byla ta Kometa, na kterou byli diváci povětšinu sezóny zvyklí. Vítkovice byly celou třetinu pod drtivým tlakem a neustále odolávaly nájezdům modrobílých. Dokonce musely hrát i dlouhé dvojnásobné oslabení. Díky Málkovi se skóre neměnilo. Především šance domácího Čermáka volala po gólu, Kováčik jej našel před poloodkrytou branou, jenže beton ostravského gólmana vyletěl vzhůru jak šraňky.

 

Jihomoravané vystřelili na Málka ve třetí třetině v podstatě stejný počet střel, jako za první dvě části hry, tedy jednadvacet. Jedna z nich však byla vítězná. Jakub Svoboda najížděl po pravé straně, objel kolem beka a vypálil švihem k pravé tyči. Málek nestačil vystrčit rameno a kotouč skončil v síti – 2:1. Ještě krátce před inkasovanou branou byl v akci Šedivý, ale přepálil Trvajovu bránu, což hosty musí hodně mrzet. Po hříchu to však byla jediná šance Ostravských ve třetí třetině. Na body to nestačilo a domů cestují hodně zklamaní. Naopak Kometa může slavit vítězství za tři body.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře