Reklama
reklama

O Velikonocích bude na železnici rušno. Dráhy doporučují koupi místenek

V období Velikonočních prázdnin, od dnešního dne do pondělí vypraví České dráhy víc osobních vagonů na nejdůležitějších tratích v republice. "Kromě mimořádně zařazených vagonů rozšíříme přepravní kapacitu také před začátkem a na konci víkendu. I přesto doporučujeme nákup jízdenek a místenek v předstihu," uvedl Petr Pošta z tiskového odboru Českých drah.

Nejvíc dodatečných vozů bude zařazeno do souprav na tratích Praha – Ostrava – Žilina a Praha – Brno – Břeclav. Delší soupravy ale pojedou také na dalších linkách. Počet dodatečných míst k sezení vzroste o více než pět tisíc.

 

Přestože budou mít dálkové vlaky o Velikonocích více vozů, České dráhy doporučují cestujícím, aby si pořídili místenky. "Jízdní doklady je možné zakoupit v předprodeji na pokladních přepážkách ČD, v jízdenkových automatech v klíčových stanicích, na eShopu ČD, případně telefonicky na lince Kontaktního centra. Nákupem v předprodeji nebo alternativními prodejními kanály se cestující vyhnou frontám, které se mohou přes personální posílení pokladen ve stanicích tvořit," upozornil Pošta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře