Reklama
reklama

O Velikonocích bude na železnici rušno. Dráhy doporučují koupi místenek

V období Velikonočních prázdnin, od dnešního dne do pondělí vypraví České dráhy víc osobních vagonů na nejdůležitějších tratích v republice. "Kromě mimořádně zařazených vagonů rozšíříme přepravní kapacitu také před začátkem a na konci víkendu. I přesto doporučujeme nákup jízdenek a místenek v předstihu," uvedl Petr Pošta z tiskového odboru Českých drah.

Nejvíc dodatečných vozů bude zařazeno do souprav na tratích Praha – Ostrava – Žilina a Praha – Brno – Břeclav. Delší soupravy ale pojedou také na dalších linkách. Počet dodatečných míst k sezení vzroste o více než pět tisíc.

 

Přestože budou mít dálkové vlaky o Velikonocích více vozů, České dráhy doporučují cestujícím, aby si pořídili místenky. "Jízdní doklady je možné zakoupit v předprodeji na pokladních přepážkách ČD, v jízdenkových automatech v klíčových stanicích, na eShopu ČD, případně telefonicky na lince Kontaktního centra. Nákupem v předprodeji nebo alternativními prodejními kanály se cestující vyhnou frontám, které se mohou přes personální posílení pokladen ve stanicích tvořit," upozornil Pošta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře