Reklama
reklama

O startovací byty lze nově žádat až do konce srpna

Rada města Brna na své schůzi dne 18. července prodloužila lhůtu pro podání žádostí o startovací byty až do 31. 8. 2012. V původní stanovené lhůtě do 29. 6. 2012 podali žádost pouze čtyři uchazeči, přestože nabídka byla zveřejněna jak na úřední desce Magistrátu města Brna, na internetových stránkách města tak i v červnovém čísle Brněnského Metropolitanu.

Možnost podat žádost o startovací byt tedy nyní nově končí 31. srpna 2012, výběr mezi žadateli provede losem Komise bydlení Rady města Brna v první polovině října. Úplné znění Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku města Brna a podmínek zajišťování bytové náhrady včetně Statutu startovacího bytu lze nalézt na www.brno.czv sekci Správa města > Bytový odbor > Dokumenty.

Žadatelům, kteří podali žádost o startovací byt v původním termínu do 29. 6. 2012 a splňují podmínky Statutu startovacího bytu, budou nabídnuty byty v objektu Stamicovy 11 bez losování a tyto byty budou vyřazeny ze zveřejnění.

 

Více o startovacích bytech:

Město Brno v loňském roce zahájilo přestavbu bývalé ubytovny Juventus ve Stamicově ulici 11 v Kohoutovicích na bytový objekt. Podle schváleného záměru budou v rekonstruovaném domě byty s pečovatelskou službou určené pro seniory, bezbariérové byty pro pohybově či zrakově postižené a startovací byty pro mladé manžele. Předpokládaný termín dokončení této investiční akce je letos v září.

 

Proto Rada města Brna 25. dubna projednala a schválila určení účelu budoucího pronájmu všech bytů a současně i zveřejnění nabídky startovacích bytů. Bylo schváleno, že 44 bytových jednotek o velikosti 1+1 a 2+kk v pátém až osmém nadzemním podlaží bude pronajato jako startovací byty v souladu s Pravidly pronájmu bytů v domech v majetku města Brna a podmínek zajišťování bytové náhrady.

Tato pravidla v příloze č. 2 obsahují Statut startovacího bytu, který vymezuje mimo jiné to, kdo může být žadatelem o startovací byt, podmínky nájmu bytu a jakým způsobem proběhne výběr mezi žadateli.

 
Žadatel o startovací byt musí splňovat podmínky stanovené v článku 1 výše uvedených pravidel. Žadatelem tedy mohou být manželé, kteří dále splňují tyto podmínky:
• Žádný z manželů nedosáhl v den podání žádosti věku 35 let.
• Čistý měsíční příjem alespoň jednoho z manželů dosahuje minimálně 0,8násobek průměrné hrubé mzdy v České republice vyhlášené Českým statistickým úřadem za předchozí rok nebo čtvrtletí kalendářního roku.
• Čistý měsíční příjem obou manželů dosahuje maximálně 2násobek průměrné hrubé mzdy v České republice vyhlášené Českým statistickým úřadem za předchozí rok nebo čtvrtletí kalendářního roku.
• Každý z manželů má uzavřenu smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou ve výši minimálně 200 000 Kč na jednu smlouvu. Smlouva o stavebním spoření může být uzavřena i na jméno dítěte.
• Výše příjmu se dokládá u podnikatelů posledním daňovým přiznáním, u ostatních žadatelů

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře