Reklama
reklama

O slunečném, ale větrném víkendu bojovali hasiči s požáry trávy

Přestože na většině míst Jihomoravského kraje ještě mrzlo, vyjížděli hasiči o víkendu několikrát k požárům trávy. Všechny požáry trávy se naštěstí obešly bez škody a nikdo při nich nebyl zraněn.

Slunečné počasí vyhnalo lidi na zahrádky, kde se pokoušeli vypálit nepořádek po zimě. Ovšem silný vítr oheň na několika místech rozfoukal. Na uhašení požáru trávy v katastru Zbýšova, kde hořelo na ploše asi 50 na 30 metrů, použili hasiči dva vodní proudy. Velký oheň o rozloze 200 na 200 metrů čekal na hasiče v lokalitě Výhon u Židlochovic. "Během zásahu spatřil velitel ve vzdálenosti asi pěti set metrů další požár porostu a informoval ihned krajské operační  a informační středisko, které přeskupilo jednotky a poslalo na místo navíc jednotku hasičů," informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

  

 

Tam plameny zasáhly plochu asi  300 na 300 metrů a bylo potřeba likvidovat dvě ohniska. Rozsáhlý požár se během hodiny jednotkám podařilo zcela zlikvidovat.

 

S požárem trávy se museli vypořádat na Tišnovsku. U Říkonína však hořela tráva jen kolem železniční trati.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře