Reklama
reklama

O první přednášku Kulturní univerzity třetího věku se senioři "poprali"

Kulturní univerzita třetího věku – společný projekt Hvězdárny a planetária Brno, Knihovny Jiřího Mahena v Brně, Muzea města Brna a Turistického informačního centra města Brna – úspěšně odstartovala. Zájem o ni byl enormní.

„Na první přednášku Kulturní univerzity třetího věku, dorazili všichni přihlášení zájemci. Zhlédli pořad Neuvěřitelné Brno, představující naše město v přírodovědných souvislostech, a pak si prohlédli celou naši budovu včetně zákulisí, kam se běžný smrtelník nepodívá. Bylo pro mě velkou ctí přivítat je osobně i v mé pracovně,“ prozradil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

 

Přihlášky se začaly sbírat 18. ledna. Všech šedesát míst bylo během několika dní zaplněno, na desítky dalších zájemců se bohužel nedostalo.

 

„Univerzity třetího věku jsou v nabídce několika brněnských vysokých škol, podobný projekt s názvem Senior akademie už delší dobu s úspěchem pořádá Městská policie Brno. Zájem o ně je vždy velký, poptávka převyšuje nabídku. Brněnští senioři chtějí získávat nové vědomosti nebo obohacovat ty dosavadní a je dobře, že v Brně mají tolik příležitostí,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

Cílem Kulturní univerzity třetího věku je umožnit lidem nahlédnout do zákulisí alespoň malé části kulturního zázemí města Brna. Účastníci si také vyslechnou zajímavé přednášky, obdrží studijní materiály, absolventský diplom a od každé organizace hezký dárek. Projekt je určen všem milovníkům historie a brněnské kultury vůbec ve věku 50+ bez zvláštních nároků na vzdělání. Vzhledem k mimořádnému zájmu brněnské veřejnosti je velmi pravděpodobné, že se celý cyklus letos na podzim zopakuje.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře