Reklama
reklama

O první přednášku Kulturní univerzity třetího věku se senioři "poprali"

Kulturní univerzita třetího věku – společný projekt Hvězdárny a planetária Brno, Knihovny Jiřího Mahena v Brně, Muzea města Brna a Turistického informačního centra města Brna – úspěšně odstartovala. Zájem o ni byl enormní.

„Na první přednášku Kulturní univerzity třetího věku, dorazili všichni přihlášení zájemci. Zhlédli pořad Neuvěřitelné Brno, představující naše město v přírodovědných souvislostech, a pak si prohlédli celou naši budovu včetně zákulisí, kam se běžný smrtelník nepodívá. Bylo pro mě velkou ctí přivítat je osobně i v mé pracovně,“ prozradil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

 

Přihlášky se začaly sbírat 18. ledna. Všech šedesát míst bylo během několika dní zaplněno, na desítky dalších zájemců se bohužel nedostalo.

 

„Univerzity třetího věku jsou v nabídce několika brněnských vysokých škol, podobný projekt s názvem Senior akademie už delší dobu s úspěchem pořádá Městská policie Brno. Zájem o ně je vždy velký, poptávka převyšuje nabídku. Brněnští senioři chtějí získávat nové vědomosti nebo obohacovat ty dosavadní a je dobře, že v Brně mají tolik příležitostí,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

Cílem Kulturní univerzity třetího věku je umožnit lidem nahlédnout do zákulisí alespoň malé části kulturního zázemí města Brna. Účastníci si také vyslechnou zajímavé přednášky, obdrží studijní materiály, absolventský diplom a od každé organizace hezký dárek. Projekt je určen všem milovníkům historie a brněnské kultury vůbec ve věku 50+ bez zvláštních nároků na vzdělání. Vzhledem k mimořádnému zájmu brněnské veřejnosti je velmi pravděpodobné, že se celý cyklus letos na podzim zopakuje.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře