Reklama
reklama

O první přednášku Kulturní univerzity třetího věku se senioři "poprali"

Kulturní univerzita třetího věku – společný projekt Hvězdárny a planetária Brno, Knihovny Jiřího Mahena v Brně, Muzea města Brna a Turistického informačního centra města Brna – úspěšně odstartovala. Zájem o ni byl enormní.

„Na první přednášku Kulturní univerzity třetího věku, dorazili všichni přihlášení zájemci. Zhlédli pořad Neuvěřitelné Brno, představující naše město v přírodovědných souvislostech, a pak si prohlédli celou naši budovu včetně zákulisí, kam se běžný smrtelník nepodívá. Bylo pro mě velkou ctí přivítat je osobně i v mé pracovně,“ prozradil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

 

Přihlášky se začaly sbírat 18. ledna. Všech šedesát míst bylo během několika dní zaplněno, na desítky dalších zájemců se bohužel nedostalo.

 

„Univerzity třetího věku jsou v nabídce několika brněnských vysokých škol, podobný projekt s názvem Senior akademie už delší dobu s úspěchem pořádá Městská policie Brno. Zájem o ně je vždy velký, poptávka převyšuje nabídku. Brněnští senioři chtějí získávat nové vědomosti nebo obohacovat ty dosavadní a je dobře, že v Brně mají tolik příležitostí,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

Cílem Kulturní univerzity třetího věku je umožnit lidem nahlédnout do zákulisí alespoň malé části kulturního zázemí města Brna. Účastníci si také vyslechnou zajímavé přednášky, obdrží studijní materiály, absolventský diplom a od každé organizace hezký dárek. Projekt je určen všem milovníkům historie a brněnské kultury vůbec ve věku 50+ bez zvláštních nároků na vzdělání. Vzhledem k mimořádnému zájmu brněnské veřejnosti je velmi pravděpodobné, že se celý cyklus letos na podzim zopakuje.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře