Reklama
reklama

O pojmenování ulice Václava Havla v Brně rozhodne nová anketa

Město Brno vstoupilo do ankety o pojmenování ulice po zesnulém prezidentovi Václavu Havlovi. Anketa, kterou v nedávné době uskutečnila městská část Brno-střed, by se měla týkat celého Brna a možnost se jí zúčastnit by tak měli všichni obyvatelé města, nejenom lidé žijící v centru Brna.  S tímto sdělením se obrátil primátor města Brna Roman Onderka na městskou část. Nová anketa by měla mít výlučně písemnou formu.

"Písemná forma je z mého pohledu lepší, neboť se jí z valné části účastní pouze Brňané. Pokud by byla anketa i na internetu, což ta minulá byla, pak o názvu ulice mohou rozhodovat i mimobrněnští obyvatelé. Když to řeknu hodně nadneseně, pak chci písemnou formou zamezit tomu, aby lidé na druhém konci světa klikali v anketě, která se týká pouze našeho města,“uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

V anketě by se měly zodpovědět dotazy týkající se pojmenování ulice po prezidentovi Václavu Havlovi v Brně s možnostmi realizace v uličce pod katedrálou svatého Petra a Pavla, která vede kolem Divadla Husa na provázku nebo případně v jižním centru města.

 

Jednou z variant, které město zvažuje je zřízení hlasovacího místa například v Urban centru. Mohla by tam být umístěna urna a hlasovacími lístky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře