Reklama
reklama

O pojmenování ulice Václava Havla v Brně rozhodne nová anketa

Město Brno vstoupilo do ankety o pojmenování ulice po zesnulém prezidentovi Václavu Havlovi. Anketa, kterou v nedávné době uskutečnila městská část Brno-střed, by se měla týkat celého Brna a možnost se jí zúčastnit by tak měli všichni obyvatelé města, nejenom lidé žijící v centru Brna.  S tímto sdělením se obrátil primátor města Brna Roman Onderka na městskou část. Nová anketa by měla mít výlučně písemnou formu.

"Písemná forma je z mého pohledu lepší, neboť se jí z valné části účastní pouze Brňané. Pokud by byla anketa i na internetu, což ta minulá byla, pak o názvu ulice mohou rozhodovat i mimobrněnští obyvatelé. Když to řeknu hodně nadneseně, pak chci písemnou formou zamezit tomu, aby lidé na druhém konci světa klikali v anketě, která se týká pouze našeho města,“uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

V anketě by se měly zodpovědět dotazy týkající se pojmenování ulice po prezidentovi Václavu Havlovi v Brně s možnostmi realizace v uličce pod katedrálou svatého Petra a Pavla, která vede kolem Divadla Husa na provázku nebo případně v jižním centru města.

 

Jednou z variant, které město zvažuje je zřízení hlasovacího místa například v Urban centru. Mohla by tam být umístěna urna a hlasovacími lístky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře