Reklama
reklama

O dům s pasáží Jalta za sto milionů korun má zájem brněnská podnikatelka

Zájemcem o koupi pasáže Jalta na Dominikánském náměstí je místní podnikatelka Magdalena Robková. Brněnští radní ve středu schválili záměr prodeje za 100 milionů korun. Do 11. března musí Robková složit desetimilionovou kauci, aby prokázala vážný zájem o koupi. Prodej bude schvalovat zastupitelstvo nejdříve v květnu.

Robková je jednatelkou realitní společnosti ANTES INVEST s.r.o.. V domě chce podle informací tajemníka magistrátu Pavla Loutockého zachovat byty, kanceláře i obchodní prostory, což je i zájem města. Do opuštěné funkcionalistické budovy je ale potřeba investovat přes 350 milionů korun na opravy.

"Město její zájem vítá, protože se konečně objevil potenciální kupec a je to světlý okamžik ve smutné minulosti této budovy," doplnil Loutocký.

Do 11. března se mohou přihlásit ještě další zájemci o koupi Jalty. Vzhledem k tomu, že se budovu nepodařilo léta prodat, je nepravděpodobné, že by někdo další projevil zájem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře