Reklama
reklama

Nový registr vozidel stále nefunguje

Nový centrální registr vozidel stále nefunguje. Magistrát města Brna celou situaci řeší, mezi nejčastější problémy patří přihlašování nových vozidel nebo přeregistrace vozidel mezi okresy.

I přes sliby Ministerstva dopravy ČR ohledně zlepšení nového centrálního registru vozidel se situace ve většině úřadů pracujících s registrem nijak zvlášť neposouvá vpřed. A to i přes ujištění ministra dopravy Pavla Dobeše o tom, že se vše urychleně zlepší. Zatímco v předchozím registru obsloužil Magistrát města Brna (Odbor dopravněsprávních činností, Kounicova 67) necelých čtyři sta občanů denně, dnes se bavíme o necelé stovce. Problémy způsobuje nová verze, ve které chybí mnohé údaje o řidiči, jeho vozidle a technickém osvědčení.

Brněnský magistrát dne 13.7.  proto zatím vydal pouze 60 pořadových lístků a bude doufat, že stejný počet občanů také obslouží. Zároveň přicházejí lidé, kteří si vyzvedli pořadové lístky v minulých dnech a vzhledem k nefunkčnosti systému, nemohla být jejich agenda vyřešena.

„Jestliže se mluví o novém systému už dva roky a ministr dopravy Pavel Dobeš přislíbil jeho plnou funkčnost, praxe je zcela jiná. Faktická příprava se odehrála na přelomu června a července a do ostrého provozu šla plně nevyzkoušená verze, nemůžeme se divit, že registr je nefunkční a místo, aby práci ulehčil, tak jí naopak ztěžuje jak občanům, tak úředníkům, kteří musí mnohé informace vypisovat ručně. Mám podezření také na to, že se do registru mohou vlivem této chaotické situace dostat takové údaje, které mohou být nepřesné, zkreslující a do budoucna vytvářející další problémy,“ konstatuje primátor města Brna Roman Onderka.

Nejčastější problémy
- přihlašování nových vozidel
- přeregistrace vozidel mezi okresy
- pod jednotlivými řidiči se ukazují chybné údaje
- v technickém osvědčení chybí až 60 procent informací

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře