Reklama
reklama

Nového ředitele hledá v Brně i městské divadlo, herci si přejí za ředitele Mošu

O novém, či staronovém vedení Městského divadla Brno rozhodne výběrové řízení, které se koná právě v těchto dnech. Do prvního kola přihlásili dva zájemci. Staniskav Moša, který divadlo dosud vede a režisér, pedagog a herec Zdeněk Černín.

První kolo výběrového řízení se uskutečnilo v pondělí. "Výběrová komise jmenovaná Radou města Brna posuzovala, zda uchazeči splnili všechny náležitosti požadované vyhlašovatelem výběrového řízení a zda je jejich přihláška kompletní. V prvním kole výběrového řízení nebyly posuzovány zaslané nástiny koncepce činnosti a rozvoje Městského divadla Brno na léta 2013 až 2017," uvedla mluvčí magistrátu Soňa Haluzová.

 

Po posouzení všech náležitostí zaslaných uchazeči se výběrová komise shodla, že do druhého kola výběrového řízení, které proběhne formou osobních pohovorů, postupují oba dva uchazeči. Druhé kolo výběrového řízení se uskuteční ve středu 7. března.

 
V návaznosti na výběrové řízení vznikl dopis umělecké rady Městského divadla adresovaný vedení města Brna, v němž rada uvedla důvody, proč by si přála Mošu ve vedení i nadále.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře