Reklama
reklama

Nové karty pro absolventy umožní přístup ke studentským výhodám

Novou službu pro své absolventy zavádí Masarykova univerzita. Nabízí jim zachování některých studentských výhod, a to s pomocí Karty absolventa. Díky ní budou mít bývalí úspěšní studenti například přístup do knihoven a k elektronickým databázím univerzity.

Kromě přístupu do knihoven získají její uživatelé i slevu na publikace univerzitního nakladatelství, výhodnější cenu u jazykových kurzů pořádaných MU nebo levnější vstupné do Moravské galerie či Mendelova muzea. Výhodnější ceny budou mít díky Kartě absolventa také v některých restauracích.

 

„Řada absolventů se právě na možnosti přístupu do knihoven a na další výhody opakovaně ptala, proto jsme se rozhodli zavést pro ně novou službu,“ uvedla Adéla Bódiová z odboru vnějších vztahů a marketingu Masarykovy univerzity. Dodala, že kartu mohou absolventi získat přes Obchodní centrum Masarykovy univerzity za jednorázový poplatek 250 korun. Informace o kartě a nabízených výhodách pak naleznou na internetových stránkách univerzity. 

 

Masarykova univerzita má téměř 160 tisíc absolventů. U příležitosti 90. výročí svého založení v roce 2009 vytvořila prostor pro jejich setkávání – Absolventskou síť. Jejím prostřednictvím mohou absolventi obnovit spojení se svými přáteli ze studií, nebo zjistit, co nového se v absolventském světě chystá. V současnosti je v Absolventské síti zaregistrováno přes 5600 bývalých studentů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře