Reklama
reklama

Ničil sochu z písku na náměstí Svobody. Chytli ho strážníci.

Díky pravidelným kontrolám náměstí Svobody se strážníkům v noci na sobotu 2. června podařilo dopadnout dvaatřicetiletého muže. Podle svědka, který ve středu města oslovil hlídku Městské policie, přeskočil podezřelý jen o několik okamžiků dříve zábrany kolem soch z písku a do jedné z nich kopl. Část díla pak odpadla.

Svědek strážníkům řekl, že domnělý vandal odešel směrem k Běhounské ulici. Strážníci svědka vyzvali, aby na ně počkal na místě, a vydali se muže podle popisu hledat. Zahlédli ho ještě v Běhounské ulici. "Když podezřelý strážníky uviděl, dal se na útěk přes Jakubské náměstí, prchal Kozí a Jezuitskou ulicí a v Beethovenově ulici mu došly síly. Strážníkům ihned ukázal doklady a šel s nimi zpátky na náměstí Svobody. Hlídka tam našla ještě dalšího svědka, který potvrdil, že dostižený muž s největší pravděpodobností sochu poškodil." uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková. 

 

Na místo přijel na žádost městské policie zástupce poškozené produkční agentury, podle kterého soudní znalec ocenil jednu sochu na 100 tisíc korun. Z toho muž vyvodil, že škoda vzniklá odlomením části díla je přibližně 10 tisíc korun. Hlídce navíc jako důkaz posloužil otisk boty v písku, který odpovídal vzoru na podrážce dopadeného muže. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem přivolali strážníci republikovou policii, která si kvůli podezření ze spáchání trestného činu případ převzala. Vše je v šetření.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře