Reklama
reklama

Nerezové zábradlí v centru Brna láká zloděje. Odnáší i dvoumetrové kusy

Na nerezové zábradlí na schodišti vedle hotelu Grand u brněnského Hlavního nádraží zaměřili už dvakrát svoji pozornost zloději. V obou případech šlo o drogově závislé muže, kteří chtěli nerezové trubky zpeněžit ve sběrně.

Do sběrných surovin se zloděj rozhodl odevzdat část nerezového zábradlí ze schodů v Novobranské ulici. Vypravil se na lup v noci. Jeho počínání i tak neušlo pozornému svědkovi, který to okamžitě ohlásil policii. Muž tak ušel se zátěží jen několik desítek metrů a potom zábradlí odložil. Jeho mizerné fyzické kondice degradované užíváním drog tak využili policisté a na místě ho zadrželi. „Šestadvacetiletý muž demontáž popřel a tvrdil, že zábradlí spatřil ležet na zemi, když se procházel. Muž i se zábradlím skončil na policii,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.   Nebyl to však první případ krádeže zábradlí. V polovině března si brněnští policisté posvítili na zastavárny a výkupny barevných kovů. Společně s pracovníky živnostenského úřadu zkontrolovali na padesátku provozoven. Podařilo se zajistit 8 odcizených mobilních telefonů, 1 motorovou pilu a 1 hasicí přístroj. V průběhu akce ale zadrželi i dva pachatele, kteří se rozhodli, že ve sběrně zpeněží část nerezového zábradlí. „To už týden chybělo na schodech vedle hotelu Grand. Jejich sportovní výkon, který měřil přesně kilometr, skončil v Körnerově ulici,“ uvedl mluvčí. Tam je zadrželi kriminalisté, kteří právě vyrazili v pauze na oběd. Místo jídla tak doprovodili pachatele i se zábradlím na blízké oddělení policie. Jeden z nich je přes nízký svůj věk – šestnáct let - pro policisty známou osobou, opakovaně se dopouští majetkové i násilné trestné činnosti. „Mladík zřejmě doplatil na svou drogovou závislost, kdy potřeboval peníze. Ironií osudu ho zadrželi kriminalisté, kteří před soud běžně posílají dealery drog,“ dodal mluvčí.     V současné době už si chybějící zábradlí z obou případů převzali pracovníci Brněnských komunikacích. Další osud zlodějů závisí na vyčíslení škody, zatím tak nemůže být rozhodnuto o jeho trestním stíhání. Podstatné ale je, že se chodci snad už v brzké době dočkají znovu funkčního zábradlí u schodů.

Autor: 
admin
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře