Reklama
reklama

Nerezové zábradlí v centru Brna láká zloděje. Odnáší i dvoumetrové kusy

Na nerezové zábradlí na schodišti vedle hotelu Grand u brněnského Hlavního nádraží zaměřili už dvakrát svoji pozornost zloději. V obou případech šlo o drogově závislé muže, kteří chtěli nerezové trubky zpeněžit ve sběrně.

Do sběrných surovin se zloděj rozhodl odevzdat část nerezového zábradlí ze schodů v Novobranské ulici. Vypravil se na lup v noci. Jeho počínání i tak neušlo pozornému svědkovi, který to okamžitě ohlásil policii. Muž tak ušel se zátěží jen několik desítek metrů a potom zábradlí odložil. Jeho mizerné fyzické kondice degradované užíváním drog tak využili policisté a na místě ho zadrželi. „Šestadvacetiletý muž demontáž popřel a tvrdil, že zábradlí spatřil ležet na zemi, když se procházel. Muž i se zábradlím skončil na policii,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.   Nebyl to však první případ krádeže zábradlí. V polovině března si brněnští policisté posvítili na zastavárny a výkupny barevných kovů. Společně s pracovníky živnostenského úřadu zkontrolovali na padesátku provozoven. Podařilo se zajistit 8 odcizených mobilních telefonů, 1 motorovou pilu a 1 hasicí přístroj. V průběhu akce ale zadrželi i dva pachatele, kteří se rozhodli, že ve sběrně zpeněží část nerezového zábradlí. „To už týden chybělo na schodech vedle hotelu Grand. Jejich sportovní výkon, který měřil přesně kilometr, skončil v Körnerově ulici,“ uvedl mluvčí. Tam je zadrželi kriminalisté, kteří právě vyrazili v pauze na oběd. Místo jídla tak doprovodili pachatele i se zábradlím na blízké oddělení policie. Jeden z nich je přes nízký svůj věk – šestnáct let - pro policisty známou osobou, opakovaně se dopouští majetkové i násilné trestné činnosti. „Mladík zřejmě doplatil na svou drogovou závislost, kdy potřeboval peníze. Ironií osudu ho zadrželi kriminalisté, kteří před soud běžně posílají dealery drog,“ dodal mluvčí.     V současné době už si chybějící zábradlí z obou případů převzali pracovníci Brněnských komunikacích. Další osud zlodějů závisí na vyčíslení škody, zatím tak nemůže být rozhodnuto o jeho trestním stíhání. Podstatné ale je, že se chodci snad už v brzké době dočkají znovu funkčního zábradlí u schodů.

Autor: 
admin
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře