Reklama
reklama

Nemocnice v kraji se pro návštěvy zavírají. Kvůli chřipkové epidemii

Jihomoravský kraj a Brno už stojí na prahu chřipkové epidemie. Akutními respiračními infekcemi je nyní 1 793 nakažených na 100 tisíc obyvatel, hranice epidemie je 1700 nakažených. Pro návštěvy se uzavřely nemocnice v Kyjově, Břeclavi, Vyškově a Znojmě. Brněnské nemocni zatím se zákazem návštěv otálejí.

Podle krajské epidemioložky je mezi akutními respiračními infekcemi zhruba dvanáct procent potvrzených chřipkových onemocnění. „Musíme ovšem počítat s tím, že v příštích dvou až třech týdnech ovšem podle ní toto číslo razantně stoupne. Hlavně mezi dětmi na prvním stupni ve školách,“ upozornila Vaverková.

 

Některé nemocnice na jihu Moravy dokonce omezují návštěvy kvůli chřipkám. Chřipka může zkomplikovat stav hospitalizovaných pacientů. Například v Kyjově, Břeclavi, Vyškově a Znojmě jsou návštěvy do odvolání úplně zakázané. Dvě velké fakultní nemocnice v Brně zatím návštěvy neomezily, čekají na doporučení hygieniků. To by mohlo být vydané do konce tohoto týdne. "Zatím vyčkáváme, protože pokud se nemocnice uzavřou příliš brzy, tak chtějí potom co nejdříve otevřít a mohou se trefit do období velmi vysoké nemocnosti," vysvětlila Vaverková.

 

"Řídíme se krajskou hygienickou stanicí a ta ještě doporučení nevydala," uvedla Anna Mrázová z Fakultní nemocnice Brno. Na omezení návštěv se pacienti i návštěvy musí připravit. "Může to být klidně už dnes odpoledne, uvidíme, jak se k situaci postaví hygienici," uvedla Šárka Urbánková z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Návštěvy nemocnice obnoví až po odeznění chřipkové epidemie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře