Reklama
reklama

Nemocnice v kraji se pro návštěvy zavírají. Kvůli chřipkové epidemii

Jihomoravský kraj a Brno už stojí na prahu chřipkové epidemie. Akutními respiračními infekcemi je nyní 1 793 nakažených na 100 tisíc obyvatel, hranice epidemie je 1700 nakažených. Pro návštěvy se uzavřely nemocnice v Kyjově, Břeclavi, Vyškově a Znojmě. Brněnské nemocni zatím se zákazem návštěv otálejí.

Podle krajské epidemioložky je mezi akutními respiračními infekcemi zhruba dvanáct procent potvrzených chřipkových onemocnění. „Musíme ovšem počítat s tím, že v příštích dvou až třech týdnech ovšem podle ní toto číslo razantně stoupne. Hlavně mezi dětmi na prvním stupni ve školách,“ upozornila Vaverková.

 

Některé nemocnice na jihu Moravy dokonce omezují návštěvy kvůli chřipkám. Chřipka může zkomplikovat stav hospitalizovaných pacientů. Například v Kyjově, Břeclavi, Vyškově a Znojmě jsou návštěvy do odvolání úplně zakázané. Dvě velké fakultní nemocnice v Brně zatím návštěvy neomezily, čekají na doporučení hygieniků. To by mohlo být vydané do konce tohoto týdne. "Zatím vyčkáváme, protože pokud se nemocnice uzavřou příliš brzy, tak chtějí potom co nejdříve otevřít a mohou se trefit do období velmi vysoké nemocnosti," vysvětlila Vaverková.

 

"Řídíme se krajskou hygienickou stanicí a ta ještě doporučení nevydala," uvedla Anna Mrázová z Fakultní nemocnice Brno. Na omezení návštěv se pacienti i návštěvy musí připravit. "Může to být klidně už dnes odpoledne, uvidíme, jak se k situaci postaví hygienici," uvedla Šárka Urbánková z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Návštěvy nemocnice obnoví až po odeznění chřipkové epidemie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře